Vaše uběhnuté kilometry pomohou dětem

Obvykle běháme pro sebe – pro své zdraví, pro svou kondici, pro své výsledky, pro svůj relax. A co kdyby tentokrát naše naběhané kilometry pomohly někomu jinému, třeba dětem, které se samy hýbat nemohou?

Autorkou projektu Letní výzva pro srdcaře je běžkyně a bloggerka Veronika Šimáčková, která jej připravila ve spolupráci s Nadací Naše dítě. Princip je jednoduchý: nejprve se zaregistrujete na stránkách www.jedenmesicbezce.cz, kde si zvolíte částku, jakou pošlete na konto nadace za každý kilometr, který během července a srpna uběhnete. V září pak pomůžete dětem takovou částkou, jakou jste jim vyběhali.

Na stránkách už jsou zaregistrovány desítky běžců, kteří své kilometry ocenily na jednu až dvacet korun. Větší roli ale samozřejmě bude hrát počet uběhnutých kilometrů, takže budete mít o motivaci léto postaráno!

Odměnou bude účastníkům certifikát pro běžce srdcaře. Pro děti pak organizátoři ve spolupráci s OCRA (Obstacle Racing Association Czech) připraví menší závod pro děti.

Nadace Naše dítě
» Více než 21 let se zabývá pomocí týraným, zneužívaným, zanedbávaným a jinak ohroženým dětem. Nadace pomáhá prostřednictvím individuálních žádostí, především matkám samoživitelkám s handicapovaným dítětem, a ve spolupráci s partnery zakupuje do nemocnic potřebné přístroje pro záchranu dětí. Další informace na www.nasedite.cz.
Text: Michal Včeliš | Foto: Shutterstock