Vychází letní RUN magazine

Vychází letní RUN magazine

Letní dvojčíslo RUN magazinu už je na cestě do schránek předplatitelů a najdeš ho i na stáncích. Proč by sis ho neměl/a nechat ujít?

Intuitivní trénink řízený přírodními zákonitostmi

Nejprve jsme trénovali na závody, které se zrušily. Poté jsme se báli, zda budeme moci běhat i v karanténě. Pak jsme začali běhat – někteří víc něž kdy dřív, jiní méně či vůbec. Jak se nyní vrátit do normálu? Zde je pár postřehů, vycházejících z principů ájurvédy.

Běhej přirozeně, radostně a s lehkostí

Běžecký došlap je nejsledovanější součást našeho pohybu – až lehce nezaslouženě. Ne že by nebyl důležitý. Je! Ale jinak, než si myslíme. Kladení chodidel má úžasnou vypovídací hodnotu o tom, jak naše tělo běžecky funguje. Nejde tedy ani tak o tom, jak a kam došlapujeme, nýbrž proč.

Když tě únava zpomalí…Může za to železo?

Máš za sebou náročný závod nebo sérii intenzivních tréninků a najednou cítíš, že to není ono? Tréninky, které pro tebe ještě nedávno byly snadné, teď sotva zvládneš. Odpočinek nepomáhá. Co se děje? Možná ti chybí železo. Anémie totiž představuje velmi častý problém řady sportovců.

Pivní běhy – spojení, které ti dá zabrat

Bavíš se běháním, ale rád si zaskočíš i s přáteli na pivko? Z iontových nápojů brzy po doběhu preferuješ zlatavý mok? Tak právě tebe může motivovat výzva v podobě pivních běhů. Jsme národ pivařů, to se ví po celém světě, tomu prostě neutečeš.

Trénink a závod v horkém počasí

Právě teď jsou před námi nejteplejší závody roku. Jak je co nejlépe zvládnout, aby vedro a spalujícíc slunce co nejméně ohrozilo naši výkonnost?