Z Makedonie až k titulu Zlatý RunTour Master

Marija Janovska je nadšená běžkyně, která si svou cestu k RunTour našla až z daleké Makedonie. V roce 2015, při jejím pobytu v Praze, ji její běžecký parťák Marc Macaspac řekl o běžeckém seriálu, který zahajoval svůj první závod tradičně v Českých Budějovicích v polovině dubna. Po prvním závodě odcházela Marija nadšená natolik, že se s jejím přítelem rozhodli běžet ten rok všechny města.

„RunTour se mi líbí, protože se koná v různých městech České republiky a běžci tak mohou objevovat krásu jednotlivých měst z různých úhlů pohledu,“ popisuje Marija její zapálenost k RunTour. V roce 2015 opravdu zaběhli všechny závody a získali titul Zlatý RunTour Master.

Ve všech závodech si Marija zvolila 10km trasu. Na první dva závody nastoupila ve velmi dobré formě a trasu zaběhla za 56 minut v Českých Budějovicích a 58 minut v Hradci Králové. Zlomový byl třetí závod, který se konal v Liberci. Horké červencové počasí bylo samo o sobě ztěžujícím faktorem pro všechny běžce. Mariju však netrápilo jen pařící slunce nad hlavou. Na třetím kilometru si zvrtla kotník. Přes obrovskou bolest při každém došlapu pokračovala v závodu dále, nevzdala se. Záchranářský tým na trase ji ihned přispěchal na pomoc a díky jejich péči dokončila Marija závod v krásném čase 1 hodina a 9 minut. Pouhých 10 minut rozdíl od jejích předešlých výkonů.

Marija dokončila ten rok všechny závody a stala se tak věrnou RunTouračkou. V dalším pokračování v roce 2016 ji zabránila příjemná skutečnost, a to očekávání malého běžce. A proto ji tento rok budete moct potkat na trase s kočárkem a spokojeným úsměvem.

Text a foto: RunTour