adidas Boost – úsporný běh s revoluční technologií

Když značka adidas představila počátkem loňského roku revoluční materiál Boost, v oblasti běžeckého vybavení se pravděpodobně jednalo o největší událost sezony. Letošek se zase nese ve znamení implementace mezipodešve Boost do nejoblíbenějších modelů adidas.

Pět let vývoje v naprostém utajení – to předcházelo představení technologie Boost. Hlavní myšlenka samozřejmě nebyla nová, materiály schopné navracet část pohlcené dopadové energie zpět pro usnadnění odrazu již v té době na trhu byly, Boost je však zcela převálcoval svou ohromující energetickou návratností – ta činí neuvěřitelných 84 %!

Pěna Boost je tvořena malými mikrokapsulemi, které jsou lehoučké a přitom neuvěřitelně pružné. Dokonale odtlumí dopad a jeho energii vrátí do následného odrazu. Běžec tak nemusí dělat kompromisy mezi pohodlím, tlumením, jistým vedením nášlapu, jaký obvykle nabízejí spíše tužší mezipodešve, a rychlostí.

Proč je Boost výjimečný?
  • Má nejvyšší energetickou návratnost na trhu – 84 %.
  • Kombinuje skvělé tlumení, pohodlí a optimální vedení nohy při přechodu z dopadové do odrazové fáze.
  • Na rozdíl od hmoty EVA, která je nejčastějším materiálem mezipodešví běžeckých bot, má velmi vysokou tepelnou stálost – své vlastnosti si zachovává v teplotním rozmezí od -20 do +40 °C.

Vyberte si svou obuv s mezipodešví Boost

Zatímco v loňském roce disponovala mezipodešví Boost pouze obuv adidas Boost Energy, letos značka přikročila k dalšímu kroku: Zabudovala tuto technologii do dosavadních nejoblíbenějších modelů.

Energy Boost 2

Mezipodešev této neutrální tréninkové obuvi na zpevněné povrchy je složena z 90 % z materiálu Boost. Svršek Techfit pevně a pohodlně obejme chodidlo a Heel Stabilizer se postará o jeho pevné usazení v botě.

adios Boost

Zde dostal novou mezipodešev (o 4 mm nižší než v modelu Energy Boost) ikonický zavodní model adiZero adios, v němž padly hned tři maratonské rekordy. Podešev z pryže Continental zaručí výbornou přilnavost k povrchu za sucha i za mokra. Podíl Boost pěny v mezipodešvi je 90 %.

adiStar Boost

Modelová řada adiStar vždy vynikala nejnovějšími technologiemi. Tento model si navíc zachoval technologii Formotion, která se přizpůsobí nášlapu každého běžce a šetří tak jeho kolena. Svršek Techfit s efektem druhé kůže se skvěle padne a pryž Continental se postará o perfektní přilnavost za každého počasí. Jedná se o stabilnější model. Podíl pěny v mezipodešvi je 80 %.

Supernova Glide 6

Nový kabát dostala také neutrální silniční verze oblíbené modelové řady Supernova. Obsah pěny v mezipodešvi Boost je 60 % a je zde umístěn pod vrstvou EVA. Bezešvý svršek má proměnlivou hustotu materiálu, který je pevnější na namáhaných místech.

Sonic Boost

Zde je kostra mezipodešve tvořena hmotou EVA, do níž je na strategických místech vloženo 35 % pěny Boost: pod patu pro skvělé tlumení a pod přední část pro úsporu energie při běhu. Vnější stabilizátor paty udrží chodidlo na místě při zachování pohodlí

Revenergy Boost

Novinka pro letošní jaro: silniční obuv se stabilní konstrukcí vhodná pro běžce s mírnou pronací. I zde je pěna Boost (25 %) vložena pod patu a přední část chodidla, zbytek tvoří EVA.

Dojmy Petry Kamínkové

adizero adios boost používám od podzimu jako závodní boty, už jsem v nich běžela i maraton. Jsem maximálně spokojená, nemají žádné švy, a i když jsem dříve vždy měla po maratonu nějaký oděrek, nyní žádný problém nemám. Běžela jsem v nich i v dešti a krásně drží. Vzhledem k nízké hmotnosti je používám jen na závod. Když se přezuju z tréninkových bot do maratonek boost, cítím se lehká a rychlá.

Více informací o běžecké obuvi najdete na www.adidas.cz/running.