Běhejte s Prázdninovkou a můžete pomoci dětem

Běhejte s Prázdninovkou a můžete pomoci dětem

S mottem „Vzhůru do života“ zahajuje Prázdninová škola Lipnice ve středu 12. února unikátní dražbu registrací na Prague International Maraton. Svým během tak můžete dosáhnout mnohem více, než jen pomoci svému zdraví a zúčastnit se přední sportovní akce.

Prázdninová škola Lipnice se spojila s partnerem Prague International Marathon, s.r.o., aby společně připravili nabídku pro příznivce dlouhých běžeckých tratí s horizontem za cílovou páskou. Na aukčním portálu vyjednáno.cz se bude od středy 12. února do pondělí 31. března 2014 každý den dražit jedna registrace na Prague International Maraton.

Výtěžek z dražby 38 registrací půjde na uskutečnění integračních kurzů na pomoc dětem z dětských domovů a pěstounských rodin do rodin skutečných. PŠL je jedna z mála organizací, kde je možné v tuto chvíli vyprodané registrace na PIM získat.

„Chceme pomoci dětem s těžkým osudem v integraci do běžných životních situací prostřednictvím našich kurzů. Náš záměr je jednoduchý: získanou částku použijeme na uspořádání zážitkových kurzů pro děti z dětských domovů a děti v pěstounské péči s důrazem na jejich osobnostní rozvoj. Tyto kurzy mají významný vliv na přijetí a začlenění se do běžného života po opuštění ústavního zařízení,“ říká Lukáš Šilc, výkonný ředitel PŠL.

„Ze získaných prostředků plánujeme v letošním roce připravit dva cykly kurzů, letní a podzimní. Mladí lidé z dětských domovů díky nim budou lépe připraveni na životní situace, kdy je vyžadována samostatnost, osobní zodpovědnost a sociální jednání,“ dodává Kristýna Anna Skutková, autorka projektu a fundraiserka PŠL.

Prague International Maraton proběhne 11. května 2014 a jde o největší běžeckou akci svého druhu v České republice.

Více na www.runczech.com nebo www.psl.cz