BESTSELLER: Největší zájem je o klasiku od Speedroad

BESTSELLER: Největší zájem je o klasiku od Speedroad

Pokud zavítáte do běžecké speciálky s otázkou, jaká bota je nejlepší, exaktní odpověď nedostanete. Ona totiž neexistuje. Model, který je nejlepší pro jednoho běžce, nemusí druhému vyhovovat. My jsme proto zavítali do prodejny RunShoes s jinou otákou: Jaká bota je nejprodávanější?

V nové rubrice BestSeller budeme ve spolupráci s prodejci běžeckého vybavení hledat výbavu, která je mezi běžci nejoblíbenější. Jaká je nejprodávanější? A proč? V tomto případě se totiž nejedná o dojmy a domněnky, ale „tvrdá“ čísla, která nelžou. Aby rubrika byla co nejpestřejší, budeme se zaměřovat na různé součásti výbavy – boty, oblečení, batohy, sporttestery…

O spolupráci jsme požádali Martina Kratochvíla, prodejce a manažera pardubické speciálky RunShoes, která ročně prodá více než pět tisíc párů běžeckých bot.

shutterstock_2085575081. Speedroad Stream 16

„Model Stream je v segmentu silničních objemovek absolutní klasikou. Mezi běžci má spoustu věrných fanoušků. Vědí, že jim sedí kopyto, tlumení je pro ně tak akorát, takže vždycky na jaře přijdou k nám do prodejny a jdou najisto k regálu značky Speedroad. Jeden z našich zákazníků má dokonce kompletní sbírku všech šestnácti generací,“ vypráví Martin Kratochvíl.

Co uvádí výrobce: Vlajkový model značky Speedroad v novém provedení. Je určen na silnici a zpevněné polní a lesní cesty. Vhodný pro běžce s neutrálním došlapem. Nový Stream má jednolitý svršek s nejkvalitnějším materiálem na trhu. Nová koncepce maximalizuje absorpci nárazů.

Cena v prodejně RunShoes: 3 320 Kč
www.runshoes.cz\SpeedroadStream

shutterstock_2286910182. Step Smile

„S běžeckým boomem, který dorazil do Česka, přišel i trend barviček. Když se podíváte na startovní pole maratonu, uvidíte desítky zářivých barev. Značka Step tento trend reflektuje v modelu Smile, který září do dálky. Divoká kombinace barev vždycky zákazníky zaujme. Pokud jim pak bota sedne na nohu, většinou mají vybráno. Populární je zejména mezi běžkyněmi,“ dodává s úsměvem Martin Kratochvíl.

Co uvádí výrobce: Nová silniční bota, která je určená pro běžce s neutrálním došlapem a hmotností do 75 kilogramů. Její barvy vás zvednou ze židle, kdykoliv se vám nebude chtít na trénink. Svršek je z tkaniny, na které se nezachycuje špína a její předností je i snadná omyvatelnost.

Cena v prodejně RunShoes: 2 840 Kč
www.runshoes.cz\StepSmile

shutterstock_628451923. Mystic OffRoad

„Trailový běh je na vzestupu. Běžci se snaží utéct z města, ve kterém tráví celý pracovní týden, do přírody, kde najdou kromě čistšího vzduchu i větší klid. Značky jdou tomuto trendu naproti, a tak se nabídka trailových botech neustále rozšiřuje. Také do naší pardubické prodejny přicházejí běžci čím dál častěji s žádostí o radu při výběru boty do přírody.

Nejčastěji se rozhodují pro model OffRoad od populární značky Mystic, která patří k lídrům trailového trhu. OffRoady navíc nabízejí skvělý poměr cena/výkon. Pravdou je, že prodeji pomáhá i naše dlouhodobá akce, kdy nabízíme na značku Mystic 15% slevu,“ říká Martin Kratochvíl.

Co uvádí výrobce: Populární model, který se vyznačuje nízkou hmotností, rychlostí a precizním obepnutím nohy. Přilnavost a dobrý kontakt s terénem jsou zaručeny.

Cena v prodejně RunShoes: 2 840 Kč
www.runshoes.cz\MysticOffroad