BĚŽECKÝ SERIÁL ČEZ RUNTOUR SPOLEČNĚ S CZECH TOURISM LÁKÁ V ROCE 2021 BĚŽCE NA VÝLETY PO CELÉ ČESKÉ REPUBLICE!

Začalo to jedním závodem v roce 2011, kterého se zúčastnilo 200 běžců. Nyní, po deseti letech, je ČEZ RunTour největším rodinným běžeckým seriálem, se kterým každoročně vyběhne více než 16 000 běžců v 8 krajských městech po celé České republice. A právě cestování je dalším aspektem těchto běžeckých závodů. Ukázat běžcům nejen radost z běhu, ale i krásy České republiky.

Pokud o RunTour slyšíte poprvé, trochu vám tento běžecký seriál představíme. Jeho cílem je takzvaně „zvednout z gauče“ tisíce lidí v celé České republice. Ukázat jim radost z běhu, podpořit u nich aktivní životní styl, a především u dětí potom pohybovou gramotnost, která se kvůli COVID-19 dostává do kritických čísel. Závody RunTour se běhají od jara do podzimu v 8 městech po celé České republice.

RunTour se zaměřuje hlavně na hobby běžce, začátečníky a rodiny s dětmi. Právě pro ně má připraveny trasy dlouhé 3; 5 a 10 kilometrů, pro děti potom běhy s Rákosníčkem dlouhé 500 a 1000 metrů. Převážná většina závodu se běhá po silnici, a proto má RunTour přívlastek „městský závod“. Je tu ale jedna výjimka, takzvaná „třešnička na závěr“ – závod v Pardubicích. Ten se běží na závodišti Velké Pardubické, po trávě, je krosový a obsahuje i dostihové překážky. Běžci si mohou vyzkoušet i běh přes val, drop nebo průběh stájemi. I další závody se běhají na zajímavých místech – během celé sezóny se tak RunTour podívá např. na brněnskou přehradu, do areálu vítkovických železáren v Ostravě nebo na lázeňskou kolonádu do Karlových Varů. Není to jen závod, je to víkend s přáteli nebo rodinou na nejkrásnějších místech České republiky.

Společně s oficiálním partnerem, českou centrálou cestovního ruchu Czech Tourism, přináší RunTour běžcům nejlepší tipy na výlety a aktivity v okolí, kde se daný závod koná. Na webové stránce www.kudyznudy.cz si mohou běžci vytipovat nejlepší výlety a naplánovat si tak celý víkend s rodinou.

A právě to je jedním z cílů ČEZ RunTour. „Nechceme, aby běžci přijeli pouze na závod a zase odjeli. Podporujeme je v tom, aby v daném městě zůstali celý víkend a poznali ho. Všechny naše závody se konají v krajských městech, která jsou krásná a mají co nabídnout. Proto běžcům přinášíme tipy na výlety napříč celou Českou republikou“, vysvětluje ředitelka závodů ČEZ RunTour, Nikola Gunišová.

I v reportážích ze závodů se v letošním roce objevuje část o cestování a tipy na zajímavá místa. Běžce do měst zve např. modelka Nikol Švantnerová nebo několikanásobný mistr ČR v maratonu a půlmaratonu – Vítek Pavlišta.

Neváhejte a přijeďte se na vlastní kůži přesvědčit, že s ČEZ RunTour je radost nejen běžet, ale i cestovat! Registrace probíhají na webu www.run-tour.cz.