Bílý balet, aneb premiérového setkání se Saucony Freedom ISO2

Běžecký svět patří barvám. Trička i boty se nejčastěji vyrábí v zářivých odstínech a přehlídku barev přeruší čas od času pouze konzervativní černá. Kultovní americká značka Saucony se ale rozhodla změnit pravidla a přichází s kolekcí White noise, která staví na královně všech barev – bílé.

Že jsou bílé běžecké boty nesmysl si v Saucony rozhodně nemyslí a v prodejnách Triexpertu také ne. Mají k tomu hned několik důvodů. Prvním z nich je použití funkčních materiálů, které jsou odolné vůči zašpinění a velmi snadno se čistí. Nemusíte se tak obávat, že by boty rychle zešedly a nešlo s tím nic udělat. Do bláta to sice nebude to pravé, ale při použití na chodnících, silnicích a cyklostezkách si bota zachová svůj vzhled po celou dobu své životnosti.

Druhým důvodem je skutečnost, že bílá barva je jednoduše stylová a elegantní a za poslední dekádů bílá neodmyslitelně patří k TOP produktům v odvětví sportu i elektroniky. White Noise tak přináší jedinečnou kombinaci stylového vzhledu s perfektními funkčními vlastnostmi běžeckých bot Saucony.

Bílá v kombinaci s lehkým šedým šumem a pastelově zbarvenou podrážkou přitahuje pozornost už z velké dálky a mezi tradičními pestrobarevnými běžeckými botami vyčnívá už na první pohled. Obrovskou výhodou je možnost využití White Noise kolekce nejen pro běžecký trénink, ale i jako volnočasovou botu, která se dá nosit po městě společně s civilním oblečením.

Vlajkovou lodí bude model Freedom druhé generace, který navazuje na svého veleúspěšného předchůdce. Freedom byla první bota, která po celé ploše využívala špičkové TPU tlumení Everun, které zajišťuje vysokou energetickou návratnost, extrémní flexibilitu a vysoké pohodlí při došlapu.

Díky Everunu stačí k tlumení 24 milimetrů materiálu a společně s dropem 4 milimetry je tak Freedom 2 botou, která kombinuje vysoké pohodlí klasické tréninkové boty s nízkou hmotností a dynamikou boty tempové až závodní. Freedom se tak dokonale obepne kolem vašeho chodidla a bude spolupracovat při dlouhém volném běhu stejně dobře jako při krátkém závodě.

Perfektní spolupráce s chodidlem ještě posiluje zbrusu nový pletený svršek s vnitřní ponožkou, který je u druhé generace čerstvou novinkou. Freedom díky tomu sedí jako druhá kůže a měkký a poddajný materiál eliminuje riziko vzniku puchýřů, oděrek a dalších nepříjemností.

Ve výsledku je Saucony Freedom 2 White Noise botou, která je až nečekaně univerzální botou, kterou využijete na běžné nošení i výkonnostní běžecký trénink. Freedom 2 sedne díky pletenému svršku na většinu typů chodidel a tlumicí pěna Everun se postará o pohodlné tlumení, které vyhovuje jak zkušenějším běžcům, tak začátečníkům hledajícím co nejpohodlnější obutí.

Pokud vás model Freedom ISO 2 oslovil natolik, že byste se do něj rádi obuli, máte možnost ve kterékoli běžecké speciálce Triexpertu v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Ostravě a Hradci Králové.