Dynafit = Dynamit, aneb TEST trailovek Dynafit Feline Up Pro z první ruky

Dynafit = Dynamit, aneb TEST trailovek Dynafit Feline Up Pro z první ruky

Možná už jste o těhle raketách od Dynafitu slyšeli. Pokud ne a jste fanoušky trailového běhání, buďte ve střehu! Na jaře 2019 vlétnou plnou silou do obchodů a ven na horské stezky. Honza Krabec z Rock Pointu měl jako jeden z prvních lidí v ČR tu čest, seznamovat se s novinkou už nyní, s více než půlročním předstihem a díky spolupráci vám můžeme jeho dojmy předat. Co si o botách myslí najdete níže v testu.

Dynafit Feline Up Pro jsou první opravdové závodky od Dynafitu (nebo chcete-li boty pro svižné výběhy do terénu) značky s kočkou v logu. Do hor jsem se s nimi zatím nedostal, ale i v okolí mého rodného Stříbra máme hezké trailové terény a první kilometry naskakují rychle.

Boty výborně čtou terén. Ideální pro svižné výběhy do terénu nebo trailové závody 

A jaké jsou první pocity běžce, který nízkoprofilové boty už skoro vyškrtl ze svého botníku? Překvapivě příjemné. Feline Up Pro mi na nohy prostě můžou, byť si v nich na maraton tipu Horské výzvy asi netroufnu. Pokud vám sednou, jsou pohodlné, byť relativně úzké (velikost jsem musel volit o půl čísla větší, než mám obvykle). Hmotnost 230 g při velikosti 8,5, UK je úplně fantastická. Mají 4 mm drop a podešev Vibram Megagrip v revolučním provedení Lite base – gumová směs je nanesená na textilní základ. Logicky výborně čtou terén a čím ze sebe vymáčknete rychlejší tempo, tím víc si v nich budete libovat. Úroveň tlumení odpovídá předpokládanému účelu používání. Prostě Dynafit Feline Up Pro jsou boty, ve kterých se nebudete nudit.

 

Co zaujme na svršku? Vzdušná a podle všeho odolná síťovaná textilie, samozřejmostí u bot na horské běhání je vyztužený okop a fajn je stahovací systém místo klasických tkaniček.  Celkový rychlý pocit podtrhuje i design. Dynafit Feline Up Pro jsou bez pronačních i dalších podpůrných výztuh.

Tolik první postřehy našeho kolegy běžce, trenéra a vedoucího Rock Point Trailrunningových kempů Honzy Krabce. Na dlouhodobější test se můžete těšit začátkem jara.

DYNAFIT FELINE UP PRO MŮŽETE OTESTOVAT I VY!

A na závěr jedno lákadlo pro vás. Dynafit Feline UP Pro máte možnost otestovat i vy! Sledujte  stránky www.rockpoint.cz,  nebo se přihlaste k odběru jejich  novinek. Ve vybraných termínech mají k dispozici testovací sadu a budou vás informovat, na kterých obchodech kdy bude.

Sada bude k dispozici také na Trailruningových kempech:

 

HONZA KRABEC

Honza je dlouholetý zaměstnanec „držák“ v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himaláj, také testuje produkty.
Sám o sobě říká, že je nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná i trochu horolezec. Vůbec mu nezáleží na tom, zda má na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedí na kole. Dokáže si užít i volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních.