Letní virtuální hry 2020: Celosvětově unikátní projekt, který vznikl v ČR

Vyzvi poprvé na závod své přátele a kamarády doma i v cizině. Utkejte se nejen v běhu při Letních Virtuálních Hrách 2020 a získejte nádherné medaile. Staňte se s námi tvůrci historie a tradice globálních Letních virtuálních her.

Ahoj kamarádi a kamarádky,

Naše běžecké závody z webu virtualnibeh.cz už dobře znáte. Rozhodli jsme se však udělat něco zcela unikátního a uspořádali jsme pro Vás Letní virtuální hry, které jsou skutečně celosvětové! Závodníci z České a Slovenské republiky mají stále však určité výhody.

Kromě vašich oblíbených běžeckých soutěží budete moci závodit i v dalších sportech (cyklistika, plavání, chůze, triatlon) a virtuálně poměřit síly na tradičních i netradičních distancích. Na soutěžení budete mít navíc 17dní, takže nic nebrání tomu zkusit si více disciplín, nebo překonávat vlastní výsledky. Připravené jsou samozřejmě i závody pro děti.

Pozor… Každá disciplína bude mít svou vlastní medaili. Tak neváhejte a registrujte se klidně na více závodů najednou. Na splnění budete mít čas až do neděle
9. srpna. Více o registraci, medailích a startovném se dozvíš níže. Rychlý odkaz na registraci je ZDE.

Nově bude možné na závody vyplněním 1 formuláře registrovat rovnou až 10 závodníků, což je vylepšení, po kterém již déle voláte.

Pomozte nám prosím s propagací závodů doma i v cizině

Je to poprvé, co se pokusil kdokoli podobně ambiciózní virtuální projekt uspořádat. I přesto, že je to projekt z České republiky, dali jsme si za cíl vtáhnout do virtuální hry celou ČR, SR a hlavně celý svět.

Individuální sport a stejně tak virtuální závodění jsou komunitní záležitostí a opravdového úspěchu mohou dosáhnout jen ve chvíli, když se zapojí hodně lidí, se kterými je možné zážitky a trasy sdílet, porovnávat se, nechat se motivovat a zároveň je motivovat ostatní.

Poprvé je možné, aby celý svět netleskal hrstce elitních sportovců, ale elitní sportovci tleskali, tisícům těch, kteří dosahují každý sám svých malých či velkých cílů.

POMOZTE nám tedy prosím s propagací, a to nejen v České a Slovenské republice, ale máte-li tu možnost, tak po celém světě. Sdílejte své zážitky, běhy, čísla, řekněte o závodech kamarádům a zapojte se společně do projektu, který umožní během 16ti závodních dní spojit a porovnat síly lidem ze všech zemí světa. Celosvětová platforma běží na doméně summervirtualgames.com

Zejména budeme vděční, pokud máte kontakty na lidi ze zahraničí, ať už jsou či nejsou sami sportovci. Pošlete jim informaci o těchto virtuálních hrách a požádejte je, aby to i oni poslali dál. Poslat můžeš cokoli tě napadne, ale pro ulehčení jsme pro tebe připravili možnost na webu www.summervirtualgames.com/en/pr stáhnout obrázky a texty v několika cizích jazycích. Stejně tak najdeš stejnojmennou stránku i událost na facebooku i instagramu.

Běh, cyklistika, plavání, chůze nebo triatlon?

Při výběru sportů jsme se inspirovali nejběžnějšími světovými distancecmi a většina distancí odpovídá těm, na kterých mezi sebou závodí ti nejlepší sportovci světa. Virtuálně tak můžete soutěžit nejen mezi sebou, ale uvidíte, jak si stojíte ve srovnání se světovou či národní špičkou a jak moc (nebo jak málo) by vám chybělo k získání medaile. Virtuálně závodit můžete tentokrát nejen v běhu, ale i v cyklistice, chůzi, plavání, nebo triatlonu. Kategorie jsou nastaveny tak, aby to pro vás byla ta správná výzva, ale zároveň si na své přijdou i začátečníci.

Medaile pro jednotlivé disciplíny a jejich patroni budou zveřjňováni postupně 🙂

Závodní kategorie:

  • Běh: 800m, 1500m, 5000m, 10000m, 21km, Maraton (42 km)
  • Chůze: 20 km, 10 km
  • Cyklistika: 25 km, 50 km
  • Plavání: 800m, 1500m
  • Triatlon: 1,5 km plavání, 40 km jízda na kole, 10 km běh nebo 750m plavání, 20 km jízda na kole, 5 km běh
  • Dětské závody:
  • Běh: 500m, 1000m
  • Cyklistika: 5 km
  • Plavní: 100 m
  • Chůze: 3 km

Dětské závody

Protože i děti mají radost ze závodění a získaného diplomu či medaile, mohou si na těchto Virtuálních hrách zasoutěžit hned ve dvou sportech – Běh a Cyklistika. Na kole budou moct závodit na trase 5 km. Pro běh zachováváme již osvědčené kategorie podle stáří dítěte od 0,5km do 1km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Pokud by ani to nezvládly, systém jim dovolí přihlásit se i na závod kratší délky 0,5km s tím, že ale nebudou oficiálně zařazené do výsledného pořadí daného závodu, aby neovlivnili výsledky o dost mladších dětí. I tak ale získají diplom a medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali vyběhnout opravdu na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité, jak rychle délku zdolají, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát. To stejné platí i pro jízdu na kole

Startovné a registrace

Opět i tentokrát zachováváme oblíbený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI.

Závodníci z ČR a SR se registrují skrze domenu www.letnivirtualnihry.cz, závodníci z jinýc zemí světa skrze doménu www.summervirtualgames.com

Organizace závodů je v tomto případě extrémně složitá a budeme moc rádi, pokud vás naše závody baví a máte tu možnost, když si sami zvolíte dobrovolnou výši startovného, kterou nám pošlete (půjde samozřejmě o anonymní údaj, který se nikde na webu nezobrazí).

Samotná registrace na závod zabere jen pár minut. Registraci na závod se dělá on-line ve formuláři a nepotřebuješ žádné přihlašovací údaje, ani se registrací k ničemu nezavazuješ. Jak se ukázalo, virtuální klání je forma zábavy, zpestření tréninku a sportovní motivace.

Šanci vyhrát máš i ty

Ceny od nás opět nedostanou ti nejrychlejší, ale budou se losovat ze všech registrovaných závodníků, kteří závod dokončí:

Více informací a interaktivní odkazy nalezneš na letnivirtualnihry.cz

Za podporu moc děkujeme i partnerům, kteří nám dali ceny pro závodníky. Budeme rádi, když si i ty najdeš čas projít jejich webové stránky. Možná narazíš na něco, co tě zaujme natolik, že tě to bude doprovázet sportovním životem.

Partnerskými závodními seriály, které máme sami rádi a můžeme ti je doporučit jsou

        

 

 

galerie mezinárodních bannerů