Libor Vavrečka: První člen RUN magazine teamu, který reprezentuje Českou republiku na ME v OCR

Věříme, že velké množství z vás zná naše top eliťáky mezi závodníky OCR, zejména pak mezinárodně úspěšnou Zuzku Kocumovou, Petru Veselou, Jana Podzimka, Tomáše Tvrdíka a další. Níže bychom vám ale rádi představili cestu prvního člena RUN magazine teamu, který bude v závodech OCR reprezentovat ČR na mezinárodním poli. Libor  nám udělal velkou radost, protože makal, aby toho úspěchu dosáhl a přejeme mu jen to nejlepší.

Ve dnech 29.6. – 1.7.2018 se koná v dánském Esbjergu 3. ročník mistrovství evropy OCR. Evropský šampionát pořádá evropská OCR aliance (EOSF), která sdružuje jednotlivé národní asociace včetně naší OCRA CZ. O tomto závodním víkendu vyběhne podle pořadatele na trať celkem přes 3000 závodníků z 36 evropských zemí.

V pátek proběhnou sprintové závody na trase SHORT, což je trasa 3+ km čítající cca 16 překážek. V sobotu se bude závodit na trase Standard, což je 15+km a 51 překážek, z nichž některé jsou opravdu neskutečné. Neděle bude ve znamení závodu tříčlenných štafet, kde i česká asociace posílá do soutěže 3 týmy, složené z těch nejlepších českých OCR závodníků. V elitní kategorii patří čeští běžci dlouhodobě mezi evropskou špičku. Nejznámější jsou jména jako Zuzana Kocumová, Tomáš Tvrdík, Petr Vinický a mnoho dalších.

Pro účast na ME v elitní kategorii či v kategorii AGE GROUP bylo nutné se kvalifikovat. Libor se kvalifikoval hned v září 2017 v Liberci na Spartan race Beast a od půlky listopadu zahájil cílenou přípravu.

K dotazu, jaké sportovní výkony absolvoval nám dal Libor tento přibližný výčet:

  • uběhl 2000 km, což mu zabralo cca 181 hodiny
  • přidal zhruba 77 hodin cvičení s vlastní vahou nebo v 10 kg zátěžové vestě
  • udělal 4450 shybů,
  • udělal 7000 dipů,
  • udělal 13200 dřepů,
  • udělal 12600 kliků,
  • udělal 5900 angličanů (burpees).

osobně se Libor bude účastnit závodu v sobotu 30.6.2018 s obtížnosti STANDARD v kategorii AGE GROUP 35-39 let. Potěšilo nás, že jak sám říkal, je dlouhodobě předplatitelem magazínu RUN, který je jeho společníkem při sbírání informací o běhu, tvorbě tréninkového plánu i informacích o vhodné výživě. Tím spíše, že ho myšlenka vytvořit skupinu z podobně „postižených“ sportovců zaujala natolik, aby se stal součástí Run magazine teamu a reprezentoval jej na závodech.

Zároveň ještě dodal: „Jsem patriot, proto jsem šťastný, že můžu reprezentovat Českou republiku, i když mé cíle jsou skromnější, než umístění v popředí výsledkové listiny. Mým cílem je ve zdraví dokončit závod a zároveň úspěšně zvládnout všechny překážky. Na rozdíl od OCR závodů známých u nás, totiž nejsou alternativní tresty (burpees apod.). V případě, že závodník některou překážku nedokáže překonat podle přesně daných pravidel, přichází o náramek a tím i možnost být hodnocen. Bude to určitě bolet, ale udělám všechno proto, abych se dostal se vztyčenou hlavou do cíle!