Nike představuje novou kolekci treter ve výrazných barvách

  • Nike Zoom Superfly R4 v sobě spojuje revoluční technologii Nike Flywire s lehkou podrážkou, která byla testována nejrychlejšími běžci na světě. 
  • Nike Zoom Victory Elite je dosud nejlehčí a nejrychlejší obuví na 1500 metrů, kterou kdy dosud Nike navrhla, kombinuje v sobě benefity ultra-responzivní karbonové podešve a svršku Nike Flywire. 
  • Nike Flyknit Racer, ve které závodí světoví maratonští běžci je konstruována tak, aby dokonale padla a přinášela pocit druhé kůže.

Profesionální tretra je zárukou výkonu, ale současně i ekologicky udržitelného vývoje. Během výroby bot Nike Flyknit Racer vzniká daleko méně odpadu, protože svršek z jednoho kusu nevyužívá několik vrstev materiálu a různých střihů, jako je tomu při tradiční výrobě bot. Bota tak váží pouhých 110 gramů. Ačkoli při obutí budí dojem, jako byste na noze měli pouze ponožku, zajišťuje i nezbytnou podporu a tlumení chodidlu.

Inspirace pro Nike Flyknit vznikla na základě časté zpětné vazby běžců, kteří touží po botách s vlastnostmi ponožek: pohodlné padnutí, o kterém prakticky nevíte. Nike se čtyři roky zabývala zapracováním statických vlastností do pružných materiálů v mikro měřítku. Na vývoji se podílel tým programátorů, techniků a designérů, kteří vytvořili originální technologii potřebnou pro vytvoření svršku Flyknit. Dalším krokem bylo zmapování toho, kde budou nezbytná specifická vlákna a struktury. Na základě 40 leté spolupráce s běžci NIKE stanovila konkrétní místo pro rozmístění zón zaměřených na podporu, flexibilitu a prodyšnost – vše v jediné vrstvě. Každý prvek má svůj účel: výsledkem je jedna z nejlehčích, nejlépe padnoucích běžeckých bot NIKE v historii.

Technologii Nike Flyknit představuje toto video.

Nike přináší atletům následující modely pro jednotlivé disciplíny:

  • Sprint: Nike Zoom Superfly R4, Nike Zoom Ja Fly, Nike Zoom Maxcat 3, Nike Zoom Celar 4
  • Delší vzdálenosti: Nike Zoom Victory Elite, Nike Zoom Matumbo 2, Nike Zoom Mamba 2
  • Skok vysoký, hod oštěpem: Nike Zoom LJ 4, Nike Zoom HJ III, Nike Zoom TJ 3, Nike Zoom PV II, Nike Zoom Javelin Elite, Nike Zoom Rotational 5
  • Maraton: Nike Flyknit Racer, Nike Zoom Streak 4, Nike Lunarspider R3

Pokud vás zajímají další informace, najdete je na webových stránkách – www.nikeinc.com  nebo na blogu – www.nikewomenblog.cz .