Registrace na virtuální Želvatlon je ZDARMA a prověří i vytrvalost

Registrace na virtuální Želvatlon je ZDARMA a prověří i vytrvalost

Ahoj kamarádi,

Při pravili jsme pro vás další virtuální závod – Želvatlon. Už jste s námi doběhli velikonočního zajíce, utekli čarodějnici a teď vás čeká další výzva. Při výběru termínu jsme se tentokrát inspirovali dokonce 3mi zajímavostmi, a to datem, kdy Emil Zátopek vytvořil světový rekord v běhu na 10km (28:54), den dětí a konečně i světový den neúnavných želv.
Vyzvi na závod i své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě.

Závod probíhá od pátku 29. 5. 14:00 do neděle 31. 5. 2020 23:59

Startovné a registrace
I zde zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás zachováváme startovného zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI. Pokud vás však naše závody baví a máte tu možnost, budeme rádi, když si sami zvolíte dobrovolnou výši startovného, kterou nám pošlete. Registrovat se můžeš zde a zabere ti to stejně času, jako uběhnout cca 500m.

 

Minule sprint, tentokrát spíše delší tratě
Možná znáte Ezopovu bajku a rychlém zajíci a vytrvalé želvě. Právě ta byla spolu se světovým rekordem Emila Zátoka z Bruselu ze dne 1. 6. 1954 inspirací k určení tratí. Tentokrát budete potřebovat tedy hlavně vytrvalost. Možná vás překvapí, kam až vás pustí vaše tělo, když vhodně zvolíte tempo. Někteří z vás budou bojovat opět a osobáky, jiní poprvé pokoří přelomové vzdálenosti.
Délka tras bude:

Rozběhni se – 3 km
Želví klasik – 5 km
Emilova desítka – 10 km
Půlmaraton – 21.1 km
Maraton – 42.2 km
Dětské trasy 500 m, 1 km

Kategorie:
muži / ženy 5 – 20 let, 20 – 30, 30 – 40, 40 – 50, 50 – 60, 60+
Dětské kategorie: holky / kluci 0 – 4 let, 5 – 7, 8 – 11, 12 – 14 let

Více kategorií pro dětské závody
Minule jsme poprvé zařadili dětské závody a pozorně jsme od vás sbírali podněty. Protože se ukázalo, že děti jsou ještě soutěživější než dospělí a kvůli GDR nemůžeme zveřejňovat rok narození, rozhodli jsme se udělat užší kategorie, aby se mohli lépe porovnávat s dětmi svého věku.

Osvědčilo se nám, že jsme dětem vybrali vzdálenosti tak, aby nebyly až moc lehké, ale zase naopak nezdolatelné. Podle vašich reakcí měli děti opravdu pocit, že si diplomu i medaile vážili a závod si užili. Délku dětských tras jsme se tedy rozhodli zachovat, a to podle stáří dítěte od 500 m do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnout, ale určitě mohou i část trasy zdolat třeba chůzí. Pokud by ani to nezvládli, tak jim systém dovolí se přihlásit i na závod kratší délky 500 m, akorát nebudou oficiálně zařazeni do výsledného pořadí daného závodu, aby neovlivnili výsledky o dost mladších dětí. I tak ale získají diplom i medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali opravdu vyběhnout na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá vlastním sobě vlastním způsobem.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhne, ale že se na trať vydá a celou ji s radostí dokončí.
Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky opravdu všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát.

Pomozte nám s propagací závodu
Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZTE nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílejte buď náš status na facebooku, naši událost, nebo váš vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme vám moc vděční.

Šanci vyhrát máš i ty
Ceny od nás opět nedostanou ti nejrychlejší, ale budou se losovat ze všech registrovaných závodníků, kteří závod dokončí:

 • 1x bezdrátová sluchátka Buxton
 • 3x předplatné RUN magazín
 • 1x balíček všech sportovních mastí Metaxtren
 • 1x balíček 2x gelů Alpa
 • 1x startovné na vybraný závod (Běhej Lesy, RUN Tour, Mizuno trail running cup, RUN Czceh, Craft team running, Leskros, Salomon Ješted)
 • 5x startovné na příští virtuální závod
 • 1x 150g + 1x 50g JERKY Usušil & Syn – příchť krůta se zázvorem,
 • 1x 150 + 50g JERKY Usušil & Syn – příchť hovězí s pepřem
 • 1x 150g + 50g JERKY Usušil & Syn – příchť kachna na pomeranči
 • 3x kombinace sušená zelenina  a křížaly Usušil & Syn

Výhody: Při registraci si můžete přiobjednat

 • krásnou dřevěnou medaili, která Vám přijde do schránky poštou
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami (více ZDE)
 • zvýhodněné sušené maso/jerky, zeleninu a ovoce od českého výrobce Usušil & syn – 7% sleva platí při nákupu na e-shopu s kódem runmag007 následujících 14 dní.

Za podporu moc děkujeme i partnerům, kteří nám dali ceny pro závodníky. Tím spíš nás těší, že při pohledu na jejich výčet jde výlučně o české společnosti s vlastními produkty. Protože to není naposledy, kdy nás tímto způsobem podporují, budeme rádi, když si i ty najdeš čas projít jejich webové stránky. Možná narazíš na něco, co tě zaujme natolik, že tě to bude doprovázet běžeckým životem.

Bude to má první výzva/závod
Možná, že si ještě žádný virtuální závod neběžel. I proto, jsme pro tebe a tvé kamarády na tuto 1. virtuální běžeckou výzvu udělali startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat domů poštou krásnou dřevěnou MEDAILI, nebo si zvolit dobrovolné startovné tak, aby si nám přispěl na organizaci závodu. Registrace na závod se dělá on-line ve formuláři a nepotřebuješ žádné přihlašovací údaje, ani se registrací k ničem nezavazuješ. Jak se ukázalo, virtuální klání je forma zábavy, zpestření tréninku a sportovní motivace. Vyzvi na závod i své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě.