RUNEX RACE – extrémní překážkový závod

SDĚLENÍ POŘADATELE

_

Ahoj týme,

jako člen RMT bych vám rád představil závod, na jehož přípravě jsem se v tomto zvláštním období šířící se nemoci COVID-19 začal podílet. Už delší dobu mě lákalo podívat se na závod i z druhé strany a to ze strany organizátora závodu. Proto jsem přivítal příležitost přistoupit do rozjetého vlaku a pomoci s organizací překážkového závodu RUNEX RACE, kterého jsem se v minulosti účastnil jako závodník, a který vám krátce představím.

V červenci 2017 jsem se zúčastnil nultého ročníku tohoto závodu, tehdy ještě pod názvem Fit run Hněvotín. Jednalo se o běžecko-překážkový závod na cca 4 km a 10 překážkami s částečným využitím fit stezky, která je situována do katastru obce Hněvotín u Olomouce. Byl to spíše takový sranda překážkový závod s neobvyklými úkoly, jako přeříznutí kulatiny, slalom s kolečky, zatloukání hřebíků, apod. Byl to lokální závod a já jsem si tam v dresu přišel jako z jiného světa, ale atmosféra byla příjemná a organizace z pohledu závodníka bezproblémová.

Prvního ročníku závodu, který byl situován do okolí přírodního koupaliště Poděbrady (u Olomouce) jsem se bohužel nezúčastnil, protože v tomto termínu jsem běhal v okolí Harrachova na MČR v OCR.

Druhý ročník se konal v červenci 2019 ve stejné lokalitě a tady už jsem chybět nemohl. Závod byl netradiční již intervalovými starty po třech, plaváním na ostrov, kde jsme po síti vylezli na most a vydali se na trať dlouho cca 7 km. Mezi obvyklé ručkovací, šplhací, přelézací a podlézací překážky byly zařazeny i netradiční zábavné, jako slalom na koloběžce, střelba z paintballové pistole, jízda na paddleboardu a další. Počasí vyšlo tropické a tak osvěžení v koupališti přišlo velmi vhod. Program pro diváky byl zajímavý (show Jiřího Tkadlčíka, vystoupení tanečních souborů, apod.) a dětské závody potěšily tu mladší část naší rodiny. Bohužel ale byly výsledky závodu poznamenány pohybem návštěvníků koupaliště, z nichž někteří konáním závodu nebyli nadšení a tak záměrně ničili označení trasy.

I to je důvodem, proč se třetí ročník závodu přesouvá do lokality nové, která snad již bude od ničení značení nebo překážek uchráněna. Lokalita je situována do kopcovitého terénu Hrubé vody u Olomouce přímo do areálu sjezdovky, která je na rozhraní vojenského prostoru Libavá. Obcí protéká řeka Bystřice, která bude také atraktivní přírodní součástí závodu. I když se proti předcházející sezóně malinko zvedne obtížnost, v rámci OCR je závod svou obtížností zařazen spíše do kategorie lehčích závodů typu „Spartan race“ a je tak vhodný pro vstup na scénu překážkových závodů a pro všestranně zaměřené sportovce.

Věřím, že na konci srpna již bude možné zase závodit a že se na závodě RUNEX RACE třeba i osobně setkáme.

Libor

Základní informace:

Termín: 29. 8. 2020
Místo: Sport park Hrubá voda u Olomouce
Délka a počet překážek: 6+ km, 20+ překážek

RUNEX RACE je unikátní zejména svojí pestrostí a rozmanitostí. Atraktivní prostředí, netradiční překážky a bohatý doprovodný program.

Celková délka závodu je 6+ km a součástí je více jak 20 překážek různého druhu. Závod je možné absolvovat jako jednotlivec (muži, ženy), ve dvojici (muži, ženy, mix) nebo v týmu o 3-6 lidech (muži, ženy, mix). Součástí je také dětská (5-10 let) a juniorská trať (11-14 let). Osoby ve věku 15-17 let se mohou zúčastnit závodu pouze ve dvojici či v týmech se zákonným zástupcem (pověřenou osobou) a s jeho podepsaným souhlasem.

Každý závodník obdrží originální medaili, funkční tričko (platí pro hlavní závod u registrovaných nejpozději do 31. 5. 2020), občerstvení na trati a v zázemí závodu, startovní balíček a elektronický čip. Pro ty nejlepší budou připravené hodnotné ceny od našich partnerů.