Sluchátka, do kterých jsem se zamiloval. SHOKZ OPENRUN PRO!

Tahle láska začala už před několika lety, kdy jsem poprvé testoval sluchátka Aftershokz Titanium s technologií bone conduction. Po nich jsem vyzkoušel i modely TrekzAir a Aeropex a moje nadšení nepolevovalo. A jak nyní v testu obstála novinka Shokz OpenRun Pro?

Pokud už něco víš o technologii bone conduction, tedy o sluchátkách, která se dávají před uši a vedou zvuk přes lícní kost, jsi možná trochu zmatený, protože je znáš jako značku Aftershokz. Je to ale pořád ta samá, výrobce pouze začal využívat údernější název Shokz.

Skvělý zvuk bez kompromisů

Model PRO má bezproblémové intuitivní ovládání včetně posunu písniček vpřed a vzad, rychlé BT párování (dosah 10 m), nabíjení magnetickou indukcí a je ze skvělého materiálu – poddajného silikonu. Umístění tlačítek je lety osvědčené a zůstává stále stejné. Naopak k zásadnímu posunu došlo ve tvaru reproduktorové části sluchátek – ze všech dostupných modelů je nejužší, zajímavě zkosený a ještě lépe přiléhá před i za ušima. Současně je na dvou místech otevřená repro část.

Právě díky tomu nejspíš poskytují nejlepší zvuk ze všech modelů Shokz. Jako milovník hudby a muzikant vím, že sluchátka s otevřenýma ušima mají zejména v basových frekvencích své fyzikální limity, nicméně zvuk OR PRO mě i v basových frekvencích hodně pozitivně překvapil. Přitom došlo i k dalšímu snížení vibrací – ty už jsou cítit jen při nejvyšší hlasitosti, kterou však reálně nepoužiješ.

Pravděpodobně s tím však souvisí i odolnost sluchátek IP 55 (= vodě a potu odolné). Zajímavé je, že nižší modely OpenRun či Aeropex, mají vyšší označení IP 67 (= voděodolnost), pravděpodobně díky kompletnímu uzavření sluchátkové části. Všechny modely jsou však dostatečně odolné pro používání i v hustém dešti. I při běhu navíc krásně drží a nemusíš se bát jakékoli nepohody. Dají se nosit i pod čelenkou nebo čapkou.

Stačí 5 minut a můžeš běžet

Model PRO vydrží při plném nabití 10 hodin přehrávání. Plně nabitý je za hodinu, ale díky nové funkci rychlého nabíjení je možné ho za pouhých 5 minut nabít na 1,5 hodiny poslechu, což je parádní. Sluchátka používám celodenně i na telefonování. Leckdy se mi tedy stane, že těsně před večerním vyběhnutím zjistím, že jsou vybitá. Teď mi ale po 5 minutách nabíjení vydrží po celý trénink.

Výrobce uvádí zavedení nové technologie dual noise-canceling, která při telefonování zaručuje skvělý zvuk na obou stranách. To ale neumím posoudit – skvělý zvuk totiž měly už předchozí modely.

Shokz si koupilo na mé doporučení i dost kamarádů a od nikoho z nich nemám jediný špatný ohlas a nikdo také nemusel sluchátka reklamovat. Shokz jednoduše potvrzují, že na světě neexistují lepší bone conduction sluchátka.

Shokz OpenRun PRO ve zkratce

Bezdrátová sluchátka nabízí jedinečný design a moderní technologii pro špičkovou kvalitu zvuku.

Stabilní a čistý zvukový přenos na vzdálenost až 10 metrů zajistí technologie Bluetooth 5.1.

Maximálně pohodlná i při dlouhém nošení.

Výdrž baterie až 10 hodin, funkce rychlého nabíjení.

Vysoká odolnost proti potu i dešti je zajištěna ochranou s certifikací IP55.

Cena: 4 749 Kč

www.shokz.cz