SOUTĚŽ o startovné na Zátopkovu 10ku (region Stará Boleslav)

SOUTĚŽ o startovné na Zátopkovu 10ku (region Stará Boleslav): Označte fotku jako „to se mi líbí“ a do komentáře napište jak daleko to do Staré Boleslavi máte a zda byte si vybrali 10km závod, závod 2 členných štafet a nebo zapojili děti do závodu na 500 či 1000m ?

Jeden z Vás, co splní obě podmínky, vyhraje startovné na závod, který podporujeme z důvodu, že je konaný řádně se souhlasem rodiny Zátopků a s úctou k nejvýznamnějšímu běžci naší země. Líbí se nám, že má závod limit v počtu přihlášených soutěžících a teké to, že běžce provede v místech, kde sám Emil Zátopek opravdu běhával a trénoval. Minulý ročník běžel i olympionik David Svoboda. Více o zajímavém závodě, jehož jsme hrdým partnerem, najdete na Zátopkova 10.

#RUNpodporuje #ZávodSDuší #BehejVPrirode #StredniČechy #Soutez#Startovne #EmilZatopek #DavidSvoboda SportGroup.cz

Soutěž ukončíme 5.6. ve 24:00

Zátopkova 10

INFORMACE O ZÁVODU

Zátopkova 10 – Závod, nesoucí jméno největší nejen české, ale dokonce legendy vytrvalostního běhu všech dob. Muže, který na jedné olympiádě v Helsinkách 1952 vyhrál 5 km, 10 km i maraton. Závod, vedoucí po trasách, kde Emil Zátopek skutečně běhal a zaléval půdu svým potem.

Podruhé se uskuteční v neděli 12. srpna 2018 v Lomené aleji ve Staré Boleslavi po lesních cestách na dvou pětikilometrových okruzích. A poběží se intervalově, což není zcela obvyklé, aby si každý účastník ten svůj výkon náležitě vychutnal. Mimo hlavní závod na 10km jsme pro vás připravili také štafetu na 2x 5km a dětské závody.

Pokud tedy ještě nemáte program na druhý srpnový víkend? Tak neváhejte, kapacita je omezená na 500 startovních čísel v hlavním závodě. Na místě budeme i se stánkem a těšíme se na vás.

Certifikovaná trať

PROPOZICE ZÁVODU

Termín závodu: Neděle 12. srpna 2018 – 2. ročník

Místo startu: Lomená alej u Staré Boleslavi

Parkování: poblíž areálu startu a cíle

Kapacita závodu: 500 závodníků

Časový limit: na dokončení máte 120 minut (5,5 km/h)

Parametry tratě:
Závod se poběží po Zátopkových běžeckých stezkách, žlutá trasa, 5 km okruh. Trať vede po lesních cestách, prakticky po rovině.

Start je intervalový.
Občerstvovací stanice je průběžná a zároveň cílová. Pro závodníky nabídneme iontové nápoje Gatorade, vodu a ovoce.

Disciplíny:
Hlavní závod na 10 km,
závodník běží 2 x 5 km okruh.
Štafeta o 2 běžcích,
každý člen běží pouze 1 x 5 km okruh.
Dětský závod na 500 a 1000 m.

Časový program Neděle 12. 8. 2017:
8:00 otevření startovní kanceláře
10:20 uzavření startovní kanceláře
10:30 start závodu
11:00 start dětských kategorií