STARTUJÍ LETNÍ VIRTUÁLNÍ HRY 2022

STARTUJÍ LETNÍ VIRTUÁLNÍ HRY 2022

 V termínu 15.7.-14.8. proběhne 3. ročník Letních virtuálních her, který ti opět nabízí možnost závodit hned v 5 sportovních disciplínách. Přihlášení na www.letnivirtualnihry.cz je zdarma a na programu her je Běh, Chůze (turistika), Cyklistika (in-line brusle, koloběžka), Plavání a Triatlon, na který máš dokonce 24 hodin. Všechny závody probíhají v reálném světě a sportovní aktivity musíš skutečně absolvovat. Virtuální je pouze tabulka výsledků, která se neustále aktualizuje a umožňuje ti zapojit se do závodů odkudkoli a kdykoli. U každého sportu máš na výběr z několika tratí různých délek, které ocení začátečníci i pokročilí a za své úsilí se můžeš odměnit celobarevnou medailí.

Místo i čas vybraného závodu si určuje každý sám a do výzvy se tak můžeš se pustit z kteréhokoli místa na světě, tedy klidně i z dovolené. Jediný časový limit je termín závodu a výzvu tak musíš splnit kdykoli během 30 dní od 15.7.-14.8. Letní Virtuální Hry jsou motivaci ke sportu pro děti i dospělé, amatéry i profíky, zkrátka všechny sportovní nadšence ze všech koutů republiky. Závodem si můžeš sportovně zpestřit dovolenou, otestovat svou formu nebo si při něm jen užít zábavu s přáteli či dětmi.

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené

Nezáleží na výkonnosti, věku ani pohlaví. Závody jsou koncipované tak, aby si v nich našli své začátečníci i pokročilí. Můžeš se pokusit o co nejlepší umístění v celkovém žebříčku, ale stejně tak se můžeš snažit překonat a zdolat své vlastní limity a cíle. Ať už je to dosažení vysněného času na jedné z tratí, nebo třeba zdolání královského triatlonu, na jehož splnění je v tomto případě celých 24 hodin od startu první disciplíny.

Princip je jednoduchý: na webu www.letnivirtualnihry.cz se během několika vteřin přihlásíš k závodům, které tě nejvíce osloví. Následně vybranou disciplínu absolvuješ v reálném světě a svůj výkon změříš sportovními hodinkami, aplikací v telefonu či vyfotíš čas na stopkách. Pak už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahraješ svůj výsledek na web Letních virtuálních her a po schválení výsledku organizátory se tvůj výsledek objeví ve výsledkové listině. Hned po přihlášení získáš své vlastní startovní číslo, které si můžeš na památku vytisknout nebo jen uložit  do počítače/mobilu a po skončení závodu ti také vystavíme diplom s tvým umístěním. Když budeš chtít, pošleme ti pár dní po závodě do schránky také originální účastnickou medaili.

„Virtuální závody oceňují začátečníci i pokročilí. Odpadá při nich veškerý ostych, který některé sportovce občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. U virtuálních výzev nemusí mít nikdo strach, že je někdo uvidí nebo že skončí poslední.  Za startem navíc není nutné nikam dojíždět a zapojit se tak mohou ve velkém úplně všichni, a to nejen dospělí, ale také děti. Výhodou je i to, že je možné závod absolvovat během delšího časového okna a rodinný program tak není potřeba přizpůsobovat termínům reálných závodů. Každý závod je dokonce možné absolvovat vícekrát, nebo si v rámci jedné disciplíny vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů,“ vyjmenovává důvody popularity virtuálního závodění Pavel Kosař, jeden z organizátorů Letních Virtuálních Her.

Běhejte, jezděte na kole, plavte, zkuste triatlon

V programu Letních virtuálních her jsou skutečné sporty a disciplíny inspirované nejběžnějšími světovými sportovními délkami/distancemi:

  • Běh: 800 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m, 21 km, maraton + dětské kategorie
  • Cyklistika: 25 km, 50 km + dětské kategorie + závody na koloběžce a in-line bruslích
  • Plavání: 800 m, 1500 m + dětské kategorie
  • Triatlon: olympijský (1,5 km plavání, 40 km cyklistika, 10 km běh), sprint (0,75 – 20 – 5 km). Závod není nutné absolvovat v kuse, ale disciplíny musíte zvládnout během 24 hodin
  • Chůze: 10 km, 20 km  + dětské kategorie

Pořadí ve výsledcích přitom není to nejdůležitější. Hlavním cílem projektu je motivovat amatérské sportovce v jejich v začátcích, inspirovat je k překonávání vlastních limitů a podpořit je v přirozené lidské soutěživosti. Zároveň jsou ale také výzvou k překonání svých limitů i pro zkušenější závodníky, kteří si při této příležitosti můžou závodně zkusit třeba i sport, který běžně nedělají. Závody je možné absolvovat s rodinou, přáteli nebo z nich vytvořit výzvu pro kolegy v práci.

Více informací najdeš na www.letnivirtualnihry.cz a aktuální dění můžeš sledovat také na sociálních sítích prostřednictvím hashtagů #LetniVirtualniHry #LVH2022 @letnivirtualnihry.

Již potřetí je možné, aby se netleskalo jen hrstce elitních sportovců, ale aby naopak elitní sportovci tisícům těch, kteří se snaží dosáhnout svých malých či velkých cílů.