Táborský triatlonový festival opět přivítá talenty z celého světa i elitní české reprezentanty

Táborský triatlonový festival se blíží. Již v neděli 23. července nabídne ojedinělou příležitost vidět v akci triatlonisty z 22 zemí, kteří se představí v rámci Evropského poháru juniorů. Česká elita včetně celé řady reprezentantů bude závodit o body do Českého poháru v krátkém triatlonu a mistrovské tituly ve sprintu.

Festival, který je považován za jednu z nejprestižnějších triatlonových událostí v České republice, láká špičkové juniorské závodníky, a to včetně reprezentantů z destinací jako Mexiko či Nový Zéland. „Těšíme se, že tady u nás v Táboře letos přivítáme mladé triatlonisty z 22 zemí,“ uvádí ředitel festivalu Šimon Kuncl.

Mezi nimi bude také 14 českých juniorek a hned 15 juniorů. K největším nadějím domácí reprezentace budou patřit Emma Ryšávková s Kateřinou Hadravovou, které se během uplynulého víkendu na skvěle obsazeném mistrovství světa v Hamburku dokázaly probít do elitní dvacítky. Naděje na dobré umístění mají také domácí Jakub Homola a další čeští talenti.

„Táborský triatlonový festival představuje pro diváky a fanoušky skvělou možnost seznámit se zblízka s triatlonisty a jejich přípravou, která u některých může vyústit až v kvalifikaci na letní olympiádu v Paříži,“ říká předseda táborského triatlonového klubu Martin Hotový.

Po skončení juniorských závodů bude nedělní program pokračovat v Táboře mistrovstvím republiky ve sprint triatlonu, na kterém se představí i elitní čeští reprezentanti. Na titul i maximální bodový zisk do Českého poháru budou útočit například Jan Volár s Alžbětou Hruškovou, vítězové posledního pohárového klání na Konopišti, ale také reprezentanti David Martin, Jakub Marek, Filip Václavík, Michaela Štěrbová či Tereza Zimovjanová.P

Trať triatlonového festivalu prochází břehem vodní nádrže Jordán, ve které závodníci uplavou 750 metrů, i spletitými ulicemi historického města. „Výzvou na 20km cyklistické části je krátký, avšak prudký kopec do Čekanic, který na rychlé technické trati otestuje rovněž vrchařské dovednosti,“ sdělil Marek Macháček, vedoucí cyklistické části. Pětikilometrová běžecká část zahrnuje tři okruhy, které vedou z centra závodu od dopravního hřiště k hotelu Palcát a po jordánském nábřeží zpět. Pro diváky je ideální zůstat přímo u depa v centru závodu. „Doslova na pár kroků tak mají zajištěn výhled na všechny tři disciplíny,“ dodává Macháček.

Evropský pohár juniorů odstartuje ve 12:30 hodin, účastníci Českého poháru se vydají na trať v 17 hodin. Podrobné informace o Táborském triatlonovém festivalu lze najít na oficiální webové stránce tabortriathlonfestival.cz.