Tradiční seriál závodů se sdružením H-Triatlon zahájí kros na Skalce

Tradiční seriál závodů se sdružením H-Triatlon zahájí kros na Skalce

V neděli 20. 4. bude série závodů v režii sdružení H-Triatlon již po čtvrté zahájena běžeckým krosem na Praze 5. Sdružení H-Triatlon plánuje i letos v přírodní rezervaci Skalka sportovní program pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Poměřit své síly mohou přijít děti, rekreační i profesionální sportovci. Na trati se mohou účastníci závodu setkat i s olympionikem Pavlem Churavým, k jehož největším sportovním úspěchům patří 8. místo z velkého můstku na Mistrovství světa 2009. Třikrát také reprezentoval Českou republiku na zimních olympijských hrách.

Pro děti do 6 let je připravena trasa v délce 300 m, starší děti se mohou utkat při závodě na 1 – 3 km, rekreační sportovci budou závodit na trati Hobby (3 km) a profesionálové přeměří své síly na okruhu Sport (6 km). „Kros na Skalce se těší rok od roku většímu zájmu. Je to určitě nejen kvůli jeho dobré dostupnosti a atraktivnímu prostředí, ale i kvůli možnosti výběru tratí, jejichž délka umožňuje účast i těm, kteří s tréninkem začali až s příchodem jara," říká ředitel závodu Mgr. Vladislav Dykast.

Součástí startovného ve výši 110 – 200 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je energetický balíček NUTREND, čipová časomíra, profesionální startovní čísla a výsledky ve formě SMS do několika minut po ukončení závodu. Dětští závodníci obdrží dárkovou tašku a každý závodník získá na vyžádání certifikát s výsledným časem a pořadím. Všechna závodní čísla budou po ukončení sportovní části zařazena do losování o atraktivní ceny.

Účastníky čeká i doprovodný program (ukázky hasičské techniky, alkobrýle, skákací hrad, skákání v pytli, ukázka práce Městké policie, a další).

Program závodu:

  • 7:30 – 10:00 Prezentace závodníků (nejpozději 30 minut před startem závodu)
  • 9:00 Start dětských kategorií 
  • 10:30 Start muži, ženy, dorostenci (16 – 18 let)

Vyhlášení výsledků vždy mezi jednotlivými starty! Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/houmruvtriatlon. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání akce.