Virtuální závod VERTICAL+, vyběhneš výš a získáš originální medaile!

Virtuální závod VERTICAL+, vyběhneš výš a získáš originální medaile!

Ahoj kamarádi a kamarádky,

poté, co jste se bavili při Letních virtuálních hrách, Velikonočním, Čarodějnickém i Prázdninovém závodě a Želvatlonu, budete mít nyní možnost zažít něco úplně nového. Uspořádali jsme pro vás historicky první závod, kde čas nehraje žádnou roli. Postavíte se výzvě, ve které budete sbírat nastoupané výškové metry v běhu i chůzi, okořeněné soutěžením regionů Čechy vs. Morava + Slezsko. Současně budete bojovat o nejhodnotnější soubor věcných cen, které kdy české virtuální závody nabídnuly. To vše je virtuální závod Mizuno VERTICAL+.

Registraci k závodu naleznete ZDE

Virtuální závody jsou mezi vámi stále oblíbenější, a tak jsme si pro vás připravili výzvu, která tu ještě nebyla! Tentokrát můžete úplně zapomenout na čas. Při závodě Mizuno VERTICAL+ není vůbec důležité, jak dlouho budete napínat všechny své svaly a za kolik minut se dostanete do cíle. Dokonce ani žádný cíl mít nemusíte. O tom, jak se vám dařilo, totiž nebude rozhodovat čas, za jaký protnete cílovou pásku, ale to kolik výškových metrů se vám během jedné aktivity podaří nastoupat.

Zdolané převýšení bude rozhodovat vůbec poprvé a není to jediná věc, díky které bude tento závod naprosto unikátní. Přesto, že spoustu z vás bude určitě chtít zjistit, kde má ve stoupání své limity, kromě získání dalšího sportovního zážitku či překonání osobních rekordů tentokrát budete současně získávat body, respektive metry, pro region, za který budete soutěžit. Během závodu Mizuno VERTICAL+ bude zároveň probíhat i mimořádný souboj, ve kterém se proti sobě virtuálně postaví závodníci z Čech, Moravy a Slezska. Krom poměření sil jednotlivců půjde tedy i o snahu vybojovat vítězství pro svůj region. Výškové metry, které se vám podaří během závodu nastoupat, tak udělají radost nejen vám jako jednotlivcům, ale i všem ostatním bojujícím za stejné barvy jako vy. Zaregistrovat se můžete klidně i víckrát (max 1 aktivita denně) a vzhledem k tomu, že závod potrvá deset dní, prostoru pro nahnání metrů do týmové soutěže budete mít dost. A pokud neradi běháte do kopce, můžete si místo běhu zvolit turistiku, nebo vyběhnout i na rovince. Možná budete překvapeni, kolik metrů i tak nasbíráte. Navíc každý metr může být v konečném zúčtování důležitý. V běhu a chůzi se závodí odděleně a každá disciplína bude mít své vlastní individuální výsledky, v soutěži regionů se ale budou metry sčítat z obou disciplín.

Vyzvěte na závod i své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě.

Dospělé kategorie, aneb zdolej Ještěd z Moravy a Slezska:

I přesto, že se sčítají jen opravdu zdolané metry a můžete klidně volit volnou výzvu, naplánovali jsme si pro vás jen pro zpestření i taratě, které si nastavíte pouze pro svou pomyslnou motivaci k výběhu. Ostatně kdo se může pochlupit tím, že třeba ve Zlíně zdolal Ještěd 🙂

 • Nemám cíl – Volná – pusťte se do výzvy a nechte se překvapit, kolik metrů zvládnete nastoupat
 • Do kopce – 50m – vystoupejte první výškové metry
 • Z nuly na sto – 100m – téměř sto metrů dolů koukáte z dolního můstku do Macochy
 • Zdolám 80 pater – 250m – pro srovnání, Žižkovská věž v Praze měří 216 metrů
 • Zdolám Trosky – 500m – vrch Trosky je ve výšce 514 m n. m
 • Zdolám Špičák – 800m – vrch Špičák je ve výšce 803 m n. m
 • Zdolám Ještěd – 1000m- hora Ještěd ve výšce 1012 m n. m
 • Zdolám Praděd – 1500m – hora Praděd je ve výšce 1491 m n. m
 • Hory volají – 2000m – pro zdolání takového převýšení, už musíte vyrazit do hor

Nezapomněli jsme ani na děti.

V minulých závodech se ukázalo, jak často vyrážíte sportovat i s dětmi a my věříme, že je bude bavit i tato nová výzva. Stejně jako dospělí i děti si můžou zvolit kategorii, která je nebude limitovat. Pokud ale chtějí dosáhnout nějakého cíle, můžou si zvolit trať odpovídající přibližně výstupu do deseti pater.  I u dětí platí, že mohou buď běžet nebo jít, je to jen na vás, co se vám bude víc hodit do rodinného programu. 25 metrů převýšení pravděpodobně zdoláte i při lehké procházce v okolí.

Dětské kategorie:

 • Nemám cíl – volná
 • Zdolám 10 pater – 25m převýšení

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI. Pokud vás však naše závody baví a máte tu možnost, budeme rádi, když si sami zvolíte dobrovolnou výši startovného, kterou nám pošlete (půjde samozřejmě o anonymní údaj, který se nikde na webu nezobrazí).

Více informací o závodě i zajímavosti k tomu, kolik výškových metrů byste museli nastoupat na některé nejvyšší vrcholy ČR najde ZDE

Šanci vyhrát věcné ceny v hodnotě skoro 30.000,-Kč máš i ty

Ceny od nás opět nedostanou ti nejrychlejší, ale budou se losovat ze všech registrovaných závodníků, kteří závod dokončí:

 • 1x běžecké boty Mizuno Wave Rider Neo – pánské, nejnovější model a největší novinka značky, která bude v ČR k dispozici od až od září. Více se dozvíte v odkazu.
 • 1x běžecké boty Mizuno Wave Rider Neo – dámské, nejnovější model a největší novinka značky, která bude v ČR k dispozici od až od září. Více se dozvíte v odkazu.
 • 1x hole LEKI Micro trail pro – extrémně lehké skládací hole ze 100% karbonu
 • 2x dětské sportovní boty mizuno Wave Rider 24  (losovat se bude pouze z dětských závodníků)
 • 10x funkční sportovní tričko Mizuno
 • 1x předplatné RUN magazín
 • 1x balíček všech sportovních mastí Metaxtren
 • 1x 600g balení powerdrinku Edgar
 • 1x startovné na vybraný závod (Běhej Lesy, RUN Tour, Mizuno trail running cup, Night RUN, RUN Czceh, Craft team running, Leskros, Salomon Ješted)
 • 1x 50g JERKY Usušil & Syn – příchuť krůta se zázvorem,
 • 1x 50g JERKY Usušil & Syn – příchuť hovězí s pepřem
 • 1x 50g JERKY Usušil & Syn – příchuť kachna na pomeranči
 • 1x kombinace sušená zelenina  a křížaly Usušil & Syn

 

 

 

 

 

Mějte se krásně a uvidíme se na trati – Tereza a Pavel

Partnerskými závodními seriály, které máme sami rádi a můžeme ti je doporučit jsou