Vyprodáno! Běžeckou radost si s ČEZ RunTour užijí v Olomouci více než dvě tisícovky běžců

Vyprodáno! Běžeckou radost si s ČEZ RunTour užijí v Olomouci více než dvě tisícovky běžců

Letní běžecká pohoda ovládne Olomouc. Už v sobotu 22. července se uskuteční v hanácké metropoli jediný letní závod oblíbeného běžeckéhoseriálu ČEZ RunTour. Krásné tratě i bohatý doprovodný program si užijí více než dvě tisícovky běžců, kteří kompletně naplnili startovní listinu. Pořadatelé sice mírně navýšili kapacitu, i tak ale museli více než týden před závodem oznámit: Máme vyprodáno!

Letošní ročník ČEZ RunTour vstupuje do své druhé poloviny. Po závodech v Českých Budějovicích, Kopřivnici, Brně a Ústí nad Labem tentokrát zavítá seriál známý pro svou pohodovou a přátelskou atmosféru také do Olomouce, kde se mohou běžci těšit na krásné prostředí, rychlou trať a tradičně také na bohaté zázemí.

Účastníci mohli při registraci jako vždy vybírat z tradičních ČEZ RunTour tratí – poběží se na tři, pět a deset kilometrů. Nejdelší trať si přitom mohou mezi sebe rozdělit účastníci závodu štafet, což je letošní seriálová novinka. Pro děti jsou připraveny oblíbené Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů, které nemají omezenou kapacitu a přihlásit se na ně můžete také na místě.

Při olomouckém závodě se poběží krásnými Smetanovými a Čechovými sady s jejich lázeňskou atmosférou, kterou dokreslují fontána i slavná budova restaurace. Díky hladkému profilu s minimálním převýšením ovšem trať nahrává nejen zážitkům, ale také rychlým časům.

Své osobní rekordy se tu pokusí překonat elitní atleti, výkonnostní běžci, hobíci, začátečníci a také desítka paralympijských sportovců. „Jsme hrdí na to, že od letošního sezóny spolupracujeme s Českým paralympijským výborem a na naše závody zveme paraatlety, k jejichž výkonům cítíme velký respekt. Snažíme naplňovat heslo Českého paralympijského výboru ,sport je jenom jeden (sportovat může každý). Paraatleti vědí, že se mohou akce zúčastnit a nemusí myslet na překážky. Překážky za ně vyřešíme my, říká Marek Pirzkall, ředitel seriálu ČEZ RunTour z pořádající agentury VMLY&R.

Trať olomouckého závodu vede malebnými sady s rozkvetlými záhony, pod košatými stromy a také přes Výstaviště Flora Olomouc, jehož součástí jsou botanická zahrada, rozárium a sbírkové skleníky. Tématem tohoto závodu z oblasti duševního zdraví, které propojuje celou tuto sezonu ČEZ RunTour, proto musí být soulad s přírodou.

Naučíme se, jak omezit naši uhlíkovou stopu, ve spolupráci s Lidlem jsme připravili projekt pro efektivnější třídění plastů a máme nachystané také další aktivity,“ naznačuje Marek.

ČEZ RunTour není jen o závodění – další jedinečné zážitky čekají na účastníky v cíli. Těšit se mohou na nádhernou finisherskou medaili, kterou tentokrát ozdobila silueta růže, na osvěžující sprchy, příjemnou masáž od ALPY a Nadace Leontinka, na skvělé jídlo z LIDL menu nebo na relaxační zónu O2. Ve stánku PUMA se mohou zapojit do soutěže o špičkové boty, ve stánku EDGAR POWER se zase dobijí energií z oblíbeného powerdrinku.

ČEZ RunTour běží pro pomoc dětem

Víte, že každý účastník, který se přihlásí na závod ČEZ RunTour, dělá dobrý skutek? Padesát korun z každého startovného totiž putuje na konto Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým dětem a mladým lidem.

Kromě toho mají všichni běžci po celém Česku možnost podpořit děti z dětského domova. Stačí si nainstalovat aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za absolvované aktivity. Tyto body pak mohou přidělovat vybraným charitativním projektům, kterým Nadace ČEZ následně posílá za obdržené bodyskutečné finanční prostředky.

Při každém závodě podporujeme touto formou dětský domov v kraji, ve kterém se závod koná. Tentokrát podpoříme děti z Dětského domova v Zábřehu, kde vybrané finanční prostředky použijí na nákup nového sportovního vybavení pro výlety do přírody,“ říká Marek. „Předem děkujeme každému, kdo se takto rozhodne dětem ze Zábřehu pomoci.“

Více informací o olomouckém závodu i celém seriálu najdete na webu www.run-tour.cz. Přesvědčte se na vlastní nohy, že s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!