Zajímavosti 23km trasy Jizerské 50 RUN

​Závod Jizerská 50 RUN potěší každého běžce. Ať už takového, co si tolik nevěří na velké kopce či trailové úseky, nebo naopak toho, co si rád zaběhne terénní půlmaraton v krásných lesích Jizerských hor. Někteří běžci říkají, že trasa na 23 kilometrů je ze všech závodů konající se v rámci Jizerské 50 RUN ta nejhezčí. Proč si ji nenechat ujít? Přečtěte si článek!

Atraktivní místa na trase

Hřebínek, to je tradiční občerstvovací zastávka jak pro běžkaře při zimní Jizerské 50, tak i pro turisty, kteří se zde zastavují při svých výletech. A občerstvovací stanici na něm najdete i při Jizerské 50 RUN.  Mnohé jistě potěší, že se vrací opět na hráz Bedřichovské přehrady, která loni procházela rekonstrukcí. Ikonická místa jsou i Stammelův kříž, rozcestí U Buku či výběh na Olivetskou horu. Vyjet v zimě na Olivetskou horu je pro mnohé velká výzva. Ale zdolat ji v létě po svých? To teprve stojí za to!

Půlmaraton v jizerskohorských lesích

5 km, 10 km, 15 km. To jsou mety, kterých se snaží postupně dosáhnout všichni, pro které se běh stává součástí jejich života. Ale půlmaraton, to je ta magická vzdálenost, kterou si dávají za cíl už opravdoví běžci. Budete to mít o kousíček delší, ale zaběhnout si 23 km v prostředí Jizerských hor a dýchat při tom čerstvý lesní vzduch? Tomu by odolal málokdo.

Zlatá střední cesta

Je pro vás 12 kilometrů denní chleba? Ale na ultramaratonských 50 kilometrů si ještě raději počkáte? Pak pro vás 23kilometrová trasa bude to pravé ořechové.

Nádherné lesní úseky

Dejte sbohem běhání ve městě a užijte si krajinu chráněné krajinné oblasti. Les nalevo, les napravo, žádná auta a čistý vzduch. Malá část závodu se sice kryje s asfaltovou cyklostezkou, ale většina trasy vede po lesních zpevněných cestách a překrásný úsek vás čeká na měkké lesní cestičce směrem na Hřebínek, což je zhruba 13. – 15. kilometr trasy.

Komfort na trase i v zázemí

Pro vás závodníky chceme ten největší komfort. O vaše občerstvení bude na 23km trati postaráno celkem 5krát. Na Vládní (2,5. km), u Černé Nisy 9,5. km), na Hřebínku (15,8. km), poté opět na Vládní cestou zpět (20,5. km) a nakonec v cíli. Trasa pro vás bude značena barevnými fáborky nebo vás bezpečně navedou organizátoři na trati. Organizátoři dbají i na vaši bezpečnost, horská služba je ve střehu na trase i v zázemí, kdybyste náhodou potřebovali pomoci. V zázemí pak najdete vše, co potřebujete. Stánky s občerstvením, stánek s energetickou výživou od Enervitu, stánek s běžeckým oblečením a obuví od Endorphin Republic a kolekcí oblečení Běhej lesy, chill out zónu od Birellu či stánek Dr.Maxe plný krásy a zdraví. Využít můžete také šatny a úschovnu zavazadel, omýt se v umývacích žlabech či se osprchovat. Děti se vyřádí při závodech pro nejmenší či ve sportovní dětské zóně.

Jestli ještě pořád váháte s registrací, tak neotálejte dlouho, čas na přihlášení se krátí. Registruj se ZDE!

Závod proběhne 25.8.2018 (Bedřichov) Událost na facebooku zde.