Zimní nebo letní? Co si takhle zkusit obě varianty Jizerské 50?

Zažijte cestu za historií, nádhernou přírodou a vyrazte na běžky do míst nedotčené přírody Jizerských hor. Lákadlo slavné Jizerské 50 zná každý a jistě bude platit i letos. Co si ale k tomu nejdříve zkusit její letní podobu? Závod zvaný Jizerská 50 RUN startuje již za necelý dva týdny.

Máte chuť poznat trasu legendárního závodu, ale v létě dáváte – jak jinak – přednost běžeckým botám? Pak se můžete vypravit po stopách běžkařů, ale pěkně v létě a po svých. Trasy závodu s podtitulem RUN nabízí kromě padesátky, která je stejně vyprodaná, hlavně 12 a 23 km. A díky návratu tras na přehradu Černá Nisa, jsou obě bez výraznějšího stoupání.

Nezáleží tak na tom, zda jste začátečník nebo profík, kratší distance Jizerské 50 RUN zvládne každý. A pokud máte doma neposedné ratolesti, ty můžete přihlásit na dětské běhy, které vedou okolím útulného Bedřichova.

A ještě jedno upozornění. Pokud byste přeci jen chtěli vyrazit i na zimní padesátku, můžete. Jen pozor, již nyní je u svých majitelů 1 000 startovních míst a další rychle mizí. Pořadatelé totiž nabízejí do konce září registraci za nejlevnější startovné.

Vše se dočtete na www.jiz50.cz, buďte ve střehu. Uvidíme se v Bedřichově už příští sobotu.