SOUTĚZ o startovné na T-Mobile Olympijský běh

Vyhraj startovné na jeden ze závodů T-mobile Olympijského běhu! Závod, který Český atletický svaz ocenil už třikrát za sebou jako TOP běžeckou akci roku, se uskuteční 19. 6. 2019 na 81 různých místech v České republice.

Pravidla: Označ příspěvek k soutěží na naší facebookové stránce ‚to se mi líbí‘ a do komentáře nám napiš, na který závod T-Mobile Olympijského běhu bys chtěl/a startovné získat a proč? Přehled všech závodů najdeš zde.

Soutěž poběží do úterý 7. května 2019 do půlnoci.

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

T-Mobile Olympijský běh oslavuje radost z pohybu a sport jako takový. Akce připomíná mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. Po celém světě si ho připomíná 5,5 milioů lidí ze 150 zemí světa. První ročník startoval legendární Emil Zátopek. K Praze se v průběhu let přidávala i další města, až postupně akce narostla do současných 81 závodů.