Soutěž RUNem o Vibram FiveFingers V-RUN

Soutěž RUNem o Vibram FiveFingers V-RUN

Díky spolupráci RUN magazínu a českého distributora a prodejce Vibram FiveFingers jsme do stali možnost  pro naše čtenáře připravit další velkou SOUTĚŽ. Tentokrát půjde, jak už titulek napovídá, o boty z kategorie barefoot.

Pravidla soutěže: Dejte příspěvku se soutěží na našem Facebookovém profilu „Líbí se mi“ a do komentáře napište, kde jste se setkali s prstovými botami poprvé a zda vás to oslovilo natolik, že jste si je posléze pořídili? Pokud o FiveFingers slyšíte poprvé, tak napište, zda vás myšlenka oslovila natolik, že se o ně a o technologii budete více zajímat? Klidně připište do komentu i vaše dotazy, jelikož se určitě najde hodně lidí, kteří mají s „fajfkami“ už hodně zkušeností a rádi vám na facebookovém fóru odpoví.

Jeden z Vás splní obě podmínky, vyhraje TOP model Vibram FF V-RUN, které jsou ideální běžeckou  botou pro ty, kteří přecházejí z tradičních na minimalistické boty. Užší podrážka změní vnímání běhu a běžecký zážitek. Maximální tloušťka podrážky: 4mm Stélka: 2mm + antimikrobní vložka Drilex.

Více o Vibram FiveFingers:

Na úvod pár reálií… chodidla se skládají z 52 kostí, 66 kloubů, 40 svalů a stovek smyslových receptorů, šlach a vazů. Dohromady tvoří jeden z nejúžasněji funkčních mechanismů našeho těla.

Málokdo asi tuší, že technologie provázející fajfky byla patentována už v roce 2004, ale na jejím vývoji Vibram dělal už dlouho. Více o historii se dočtete zde. Když jsme při přípravě soutěže koukali na web www.prstove-boty.cz, napočítali jsme 20 různých modelů FiveFingers pro začátečníky či pokročilé, terén, silnici i volný čas. Článek není úplně o tom do čtenáře napumpovat všechny informace o barefootech, nicméně minimálně pro ty, co se o věc ještě dříve moc nezajímali, uvedeme níže alespoň základní charakteristiku.

Již od vzniku Vibram FiveFingers je koncept minimalismu a především minimalistického běhu předmětem neutuchající veřejné debaty. Jak máme přistupovat k celé této minimalistické/na boso záležitosti nemusí být univerzální.  Při dodržování správného způsobu pohybu by mělo být doplnění botníku o fajfky v důsledku pro vaše tělo přínosné. Nejen nohy, ale i zbytek pohybového aparátu by měl být zdravější a váš pohyb přirozenější, klouby i svaly silnější a svaly těla by se měli stát spolu více propojenými. U přechodu k FF určitě nepočítejte, že v nich hned začnete běhat maratony. Naopak se připravte na pozvolný přechod, jako jsou procházky a kratší běhy či lehké cvičení. Určitě nepůjde o jediné sportovní boty, které budete potřebovat, a které budete v botníku mít. Naopak fajfky poskytují spíše zdravou alternativu ke klasické obuvi a budou váš botník doplňovat. Brzy si sami najdete činnosti, na které je budete chtít bezvýjimečně využívat. Nemusí jít jen o sport, ale i o procházky po silnici, v lese, na fitness a pod. Nejednou jsme se setkali s tím, že je nosí lidé i do práce, na pláž i na pivo. Co budete ale ve fajfkách zažívat v případě, že si je vezmete do společnosti, je obecný zájem o vaši osobu. Jde o výrazné boty, které vás na chvilku postaví do středu zájmu, což ale všem nemusí být příjemné, nicméně většina z nás se v tu chvíli bude cítit trochu výjimečně :-).

Mnohem více informací pro začátečníky i pokročilé a nejběžnější otázky naleznete zde.

Soutěž poběží do úterý 3.7.2018 – přejeme hodně štěstí !

#RUNPodporuje #Vibram #FiveFingers #NaBoso #TěloVRovnováze