Soutěž s námi o balíček s produkty Alpa!

ALPA 110 let v každé domácnosti

Značka ALPA, jejíž francovku zná v Česku snad úplně každý, a která si získala pozornost po celém světě, oslavuje své 110. výročí. Od dob Rakousko-uherské monarchie se ALPA stala neoddiskutovatelnou součástí české kultury a tradice.

Začátky v Brně

Historie ALPY sahá až do roku 1913, kdy Josef Veselý, brněnský podnikatel, značku zaregistroval, a položil tak základ společnosti, která se nesmazatelně zapsala do povědomí českých domácností. Pod jeho vedením začala značka rychle získávat popularitu, a to díky své inovativní receptuře, která byla účinná a oblíbená mezi lidmi.

Ikona mezi sportovci a prezidenty

Počet prodaných produktů ALPY rychle rostl, což přirozeně vedlo k spolupráci s prominentními osobnostmi, včetně prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. ALPA se stala také oblíbeným produktem mezi sportovci, jmenovat můžeme například Gustava Frištenského nebo fotbalového brankáře Slavie, Františka Pláničku.

Záhada jména a tradiční receptura

I přes rychlý nárůst popularity zůstala receptura ALPY po celou dobu neměnná, s tradičním složením z lihu, mentolu a bylinných extraktů. Název ALPA zůstává záhadou; spekulace o jeho původu a významu jsou doposud nepotvrzeny.

Inovace v propagaci

V průběhu let se ALPA stala průkopníkem v oblasti reklamy a marketingu, od inovativních reklamních kampaní, přes spolupráci s kocourem Felixem, americkou filmovou hvězdou, až po výstavbu impozantní administrativní budovy navržené Bohuslavem Fuchsem v roce 1938.

Výzvy 20. století

I když ALPA čelila mnoha výzvám, včetně válečných let a období komunismu, její oblíbenost nikdy neklesla. Po privatizaci v roce 1994 značka znovu získala svou pozici na trhu a rozšířila svou nabídku produktů. V moderním výrobním areálu ve Velkém Meziříčí se ročně vyprodukuje es 5 milionů lahviček tradiční francovky. Ale to není vše. Ve svém portfoliu nabízí společnost více než 140 produktů z oblasti masážních přípravků, dětské, tělové a pleťové kosmetiky.

Dnes, po 110 letech, zůstává ALPA synonymem pro kvalitu, tradici a důvěru mezi Čechy. S hlubokými kořeny v české kultuře a historii se tato značka stále rozvíjí, přizpůsobuje se novým trendům a zůstává věrna svým základním hodnotám. Ať už jde o sportovce, osobnosti nebo třeba maminky, které hledají pro své děti to nejlepší, ALPA je tady s vámi a pro vás.

O co soutěžíme? Ve hře je balíček s produkty Alpa.

Pravidla: Označ příspěvek k soutěži na naší facebookové stránce jako ‚to se mi líbí‘ a do komentáře nám napiš, jesti máš rádši běhání v zimě, nebo v létě a proč.

Soutěž poběží do úterý 5. prosince 2023 do půlnoci!

! POZOR na Facebooku se někdo vydává za RUN magazine a vyhlašuje výsledky soutěže. Jedná se ale o falešný profil. Poznáte to například tak, že profil nemá žádné nebo jen velmi málo sledujících. Pokud od tohoto profilu dostanete zprávu o tom, že máte někam kliknout, či zadat číslo účtu, tak to za žádných okolností nedělejte a účet prosím nahlašte jako spam. Oficiální výsledky budou zveřejněny až po ukončení soutěže. Děkujime za pochopení.