5 míst v Karlovarském kraji, která navštívit při CITY TRIATHLONU Karlovy Vary

Chystáte se o víkendu 11.-13. září na CITY TRIATHLON Karlovy Vary a rádi byste svou cestu spojili s výletem za poznáním? Program závodního víkendu je sice nabitý, protože nabízí starty světového poháru, českého poháru i dětí, ale i tak se určitě najde chvíle pro výlet s rodinou. Vybrali jsme pro vás míst, která si určitě užijete!

Loket nad Ohří

Pouhých patnáct kilometrů od Karlových Varů leží malebné městečko Loket nad Ohří, které si krásou nezadá s nejkrásnějšími historickými městy v Česku a ve kterém najdete goticko-románský hrad Loket. Hrad pochází z 13. století a postavil ho Václav I. Kromě hradu je v Lokti nad Ohří také gotický kostel sv. Václava či barokní sloup se sousoším Nejsvětější Trojice. Samotné město pak leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, ve kterém najdete několik turistických tras, například do chráněného žulového skalního města Svatošské skály.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou od Karlových Varů vzdálené zhruba 50 kilometrů a k výletu můžete použít automobil, kolo i vlak. Stejně jako Karlovy Vary, i Mariánské Lázně se chlubí minerálními prameny, které si v historii oblíbili například anglický král Edward VII. či slavný německý básník a prozaik Wolfgang Goethe. Jedná se o druhé největší české lázeňské město, které nabízí řadu kolonád, promenád, městských parků… Jednou z hlavních dominant je Zpívající fontána.

Trailpark Plešivec

Pokud vás moc nezajímají historické památky a přírodní oblasti, ale jste spíše adrenalinová nadšenci, pak vás jistě zaujme Trailpark Plešivec. Ten se nachází zhruba 17 kilometrů od Karlových Varů v Plešivci u Abertam. Najdete v něm přírodní sjezdové stezky jak pro začátečníky, tak pro zkušené trailové bikery. O výstavbu se postaral několikanásobný mistr světa a olympionik Michal Prokop a veřejnost může trasy vyzkoušet teprve od července letošního roku.

Františkovy Lázně

Třetími největšími českými lázněmi jsou Františkovy Lázně, které spolu s Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi tvoří takzvaný Západočeský lázeňský trojúhelník. Od Karlových Varů leží zhruba 48 kilometrů a vede k nim páteřní cyklotrasa. Ve městě samotném najdete kromě pramenů a kolonád také přenádherné městské sady, parky, lázeňské domy či historické centrum. Dominantou Františkových lázní je socha nahého chlapce s rybou. Traduje se, že žena, která soše pohladí levý palec u nohy, do roka otěhotní. Právě neplodnost je jednou z léčebných procedur, které Františkovy Lázně léčí.

Bečov nad Teplou

Město Bečov nad Teplou najdete zhruba 20 kilometrů od Karlových Varů. Hlavním turistickým cílem je v městečku zámek Bečov. Původně se jednalo o gotický hrad, který byl postaven v počátcích 14. století, během třicetileté války byl však značně poškozen. Na začátku 18. století pak byl v blízkém okolí postaven barokní zámek. V honosném zámku najdete unikátní památku, tedy relikviář svatého Maura, který byl objeven teprve v roce 1985 a nyní je přístupný i veřejnosti.