Český pohár v aquatlonu vyvrcholí na Praze 11

Už pouze jediný závod zbývá v letošním kalendáři Českého poháru v aquatlonu. Kdo se stane jeho celkovým vítězem? Zatímco v kategorii mužů má první místo jisté Šimon Koblížek, o nejlepší ženě se rozhodne až při Aquatlonu Praha 11, který se uskuteční v neděli 23. dubna.

Po závodech ve Zlíně, Českých Budějovicích a v Příbrami má Český pohár v aquatlonu před sebou svůj poslední díl. Ten se uskuteční na Praze 11, kde dospělí závodníci absolvují nejprve 400 metrů plavání v 25m bazénu Sportovního centra Jedenáctka. Následně se přesunou do sousedního Parku u Chodovské tvrze, kde je bude čekat běh o délce 5200 metrů, do něhož odstartují Gundersenovou metodou.

Ve hře budou důležité body do Českého poháru, které rozhodnou o absolutním pořadí, ale také o vítězích jednotlivých věkových kategorií. Otevřen je tento závod ovšem také pro úplné začátečníky, které láká kombinace více sportů. Registrace jsou možné pouze online na webu cts.triatlon.cz do čtvrtka 20. dubna.

V kategorii mužů má již celkové vítězství zajištěno Šimon Koblížek, který má na kontě dvě vítězství (Zlín, České Budějovice) a jedno druhé místo (Příbram). V pořadí ho již nikdo nemůže předstihnout, proto člen týmu Krušnoman TT Litvínov tento závod vynechá. Na první místo tak budou na Chodově pravděpodobně útočit zejména talentovaní triatlonisté z dorostenecké a juniorské kategorie.

Mezi ženami je situace o poznání dramatičtější. Celkové pořadí aktuálně vede Kateřina Krátká, která má ale již započítán maximální počet tří startů. Ve výrazně lepší pozici je tak Zuzana Pičmanová, která má na kontě dvě vítězství a v Praze si připíše nezbytný třetí start. Na zlato v pražském závodě ovšem budou útočit také reprezentantka Michaela Štěrbová či talentovaná mládežnická reprezentantka Kateřina Hadravová.

Plavecká část začne od nejmladších věkových kategorií v 9:30 hodin, první běžci se vydají na trať ve 13:45 hodin.

Průběžné pořadí Českého poháru v aquatlonu najdete zde.