Český pohár v triatlonu startuje. Junioři jedou o účast na ME

Krásné prostředí, skvěle připravené tratě a především souboj o titul Mistra ČR v jednotlivých věkových kategoriích dospělých a týmech i o účast na juniorském mistrovství Evropy – to vše v neděli 11. 6. nabídne Příbramský triatlon 2017, který je zároveň prvním závodem českého poháru.

Už první ročník závodu vloni nalákal tři stovky triatlonistů všech věkových kategorií, letos jich organizátoři očekávají zhruba o stovku více. Na dospělé účastníky čeká trať olympijského triatlonu –  1,5 km plavání, 40 km kolo a 10 km běhu. Junioři a dorost změří své síly na polovičních distancích a na žactvo čeká výzva v podobě tratí od 0,1 – 2 – 1 km.

Ředitel závodu Radek Eliáš z Tri klubu Příbram láká především na krásné prostředí, skvělou atmosféru a perfektně připravené tratě: „Plavání proběhne v areálu Nového rybníka v Příbrami,“ popisuje. „Kolo děti pojednou na uzavřeném úseku silnice, desetikilometrový silniční okruh pro dospělé závodníky bude uzavřen částečně a běhat se bude na asfaltových a písčitých cestách v areálu rybníka.“

Junioři budou bojovat o nominaci na ME

V kategorii dospělých se letos příbramský závod bude muset obejít bez domácí špičky. Kompletní reprezentační „áčko“ mužů i žen je totiž na posledním přípravném kempu před triatlonovým mistrovstvím Evropy. Možná však právě proto nabídne o to zajímavější podívanou, protože o vítězství se pravděpodobně popere mnohem větší počet závodníků než obvykle. „Favority je velice těžké určit,“ říká Radek Eliáš. „Mezi muži má podle mě velkou šanci například trojice František Linduška, Jakub Powada a Lukáš Červenka, ale možných kandidátů na vítězství je mnohem více. A v ženách, tam už si vůbec netroufám tipovat.“

Kromě souboje o republikové tituly v jednotlivých věkových kategoriích a týmech tak bude hlavním tahákem kategorie juniorů. Pro tu je totiž Příbramský triatlon jedním z nejdůležitějších faktorů při určení finální nominace na letošní mistrovství Evropy juniorů v rakouském Kitzbühelu.

Triatlon Czechtriseries 2017

Příbramským závodem zároveň startuje prestižní seriál Triatlon Czechtriseries, tedy český pohár v olympijském a sprint triatlonu. Jeho součástí budou i další čtyři závody:

  1. 7. TRIATHLON MĚLNÍK
  2. 7. Velká cena E.ON (Tábor)
  3. 8. Triatlon Sokolov
  4. 9. CITY TRIATHLON Karlovy Vary