Je tu Moraviaman. Potvrdí Řenč roli favorita, nebo opět překvapí triatlonisté z Polska?

Nejoblíbenější český závod v dlouhém triatlonu je tu! Už v sobotu 17. června odstartuje v Otrokovicích populární MORAVIAMAN, který je druhým letošním závodem Českého poháru v dlouhém triatlonu. Na startovní listině hlavního závodu figuruje 180 triatlonistů, další desítky účastníků si závod rozdělí ve štafetě.

Přidá Tomáš Řenč na Moraviamanovi své čtvrté vítězství, nebo překvapí někdo jiný? Ve startovní listině nechybí Jan Oppolzer, který loni získal v Otrokovicích titul mistra republiky, na medaili budou útočit také Jan Šneberger, Petr Cívela, Slovák Michal Holub nebo domácí Petr Vabroušek.

„Tomáš Řenč je velký favorit. Překvapit ale může některý z polských závodníků, o kterých nemáme příliš informací. Loni takto zvítězil Maciej Chmura, předloni byl druhý Daniel Jakimiuk. Tak jsme zvědaví, jestli se dostanou závodníci z Polska na stupně vítězů také letos,“ upozorňuje ředitel závodu Jan Daněk.

Startovní listina ženského závodu je o poznání užší než ta mužská, o pohárové body bude bojovat jen dvanáctka triatlonistek. „Největší favoritkou je určitě Helena Kotopulu, uvidíme, jak si s touto rolí poradí,“ říká Daněk.

Pro nejlepší závodníky připravili pořadatelé prize money v celkové výši 100 tisíc korun. Část z nich je přitom určena výhradně jako odměna za překonání traťových rekordů. Nyní je drží Tomáš Řenč (8:19:06) a Simona Křivánková (9:18:37), která je ovšem těhotná, a tak bude na startu chybět.

„Věřím tomu, že letos uvidíme rychlé časy, protože na rozdíl od předchozích ročníků mají panovat optimální podmínky – přibližně 22 stupňů a bezvětří,“ doufá Daněk, že bude moci prémie za překonání historicky nejrychlejších časů letos vyplatit.

Start závodu se uskuteční v 7 hodin ráno, kdy triatlonisté vstoupí v areálu Štěrkoviště do plavecké části měřící 3,8 kilometru. Následovat bude 180km cyklistika, během které pětkrát objedou okruh na silnicích mezi Otrokovicemi, Tlumačovem a Kroměříží. Závěrečný 42km běh absolvují ve čtyřech okruzích na cyklostezce u Baťova kanálu.

Kromě hlavního závodu se uskuteční také závod štafet a dětské závody v běhu, duatlonu a aquatlonu. Více informací o závodě najdete na webu cts.triatlon.cz a moraviaman.cz.