Kdo se v Praze přiblíží aquatlonovému triumfu?

Už jen dva závody zbývají v kalendáři Českého poháru v aquatlonu. Ten nejbližší se uskuteční v neděli 21. dubna na Praze 11. Svými distancemi přitom bude nahrávat dobrým plavcům.

Díky dosavadnímu průběhu aquatlonového poháru se dá očekávat, že v posledních dvou závodech budeme sledovat dramatický souboj o celkové první místo. Na to se chystá útočit hned několik závodníků zlínského klubu Titan Trilife.

Mezi muži má nejlepší výchozí pozici Šimon Koblížek, vítěz posledních dvou ročníků aquatlonového poháru drží aktuálně bilanci jednoho vítězství a jednoho druhého místa. Do celkového pořadí se přitom počítají tři nejlepší výsledky.

Radim Grebík má v této chvíli na kontě dvě druhá místa, pokud by se mu ale podařilo zvítězit v Praze, kde Koblížek zatím chybí na startovní listině, šli by oba závodníci do posledního závodu v Českých Budějovicích se stejnou bilancí – rozhodnout by tak musel až poslední závod celé série, který bude zároveň mistrovstvím republiky.

V Praze to ale Grebík nebude mít jednoduché. Na startu bude například reprezentant Jakub Marek, který se minulý týden představil na halovém mistrovství světa v etriatlonu, nebo Pavel Wohl, český reprezentant v dlouhém triatlonu.

Mezi ženami je v této chvíli největší favoritkou Tereza Svobodová, která si do celkového pořadí připsala body za jedno první a jedno druhé místo. Pokud se jí v neděli podaří zvítězit, zajistí si tím i celkový triumf. Konkurovat ji v Praze bude například Hana Kolářová, bronzová medailistka ze závodu v Příbrami.

Pražský závod bude ovšem nahrávat silným plavcům, což je pro Svobodovou malá komplikace. Zatímco plavecká část se uskuteční na obvyklé vzdálenosti 400 metrů, běh bude tentokrát kratší. V Parku u Chodovské tvrze se totiž poběží „jen“ 3300 metrů, nikoliv běžných 5 km.

Plavecká část začíná v bazénu areálu Jedenáctka v 9:30 hodin. První běžci se na trať vydají ve 13:45. Čekají je většinou asfaltové stezky s mírnými kopečky v příjemném městském parku, jehož výhodou je také blízkost bazénu. Startovat se bude Gundersenovou metodou dle rozestupů z plavecké části.