Kdo se v Příbrami zapojí do boje o aquatlonový triumf?

Po dvou závodech na Moravě se Český pohár v aquatlonu přesouvá do středních Čech – v neděli 14. dubna se bude závodit v Příbrami, kde se pravděpodobně zamíchá bitva o celkový pohárový triumf.

Po dvou závodech ve Zlíně a v Brně jsou v čele absolutního pohárového pořadí Šimon Koblížek s Kateřinou Mičkovou. Ani jedno z těchto jmen ale zatím na startovní listině příbramského závodu nefiguruje. Do boje o celkový triumf tak mohou promluvit nová jména – přitom ovšem není možné opomenout, že se do celkového pořadí započítávají jen tři nejlepší výsledky.

K favoritům příbramského závodu bude patřit domácí reprezentant Tomáš Zikmund. Na vítězství ale bude útočit také Radim Grebík, který už se sice triatlonu nevěnuje na profesionální úrovni, přesto dokáže bojovat o nejvyšší příčky, což potvrdil ve Zlíně, kde obsadil druhé místo. V závodě žen budou k papírovým favoritkám patřit Veronika Holaniková, bývalá reprezentantka Tereza Svobodová nebo nestárnoucí Hana Kolářová.

O konečné podobě startovní listiny se ovšem rozhodne až ve čtvrtek 11. dubna, kdy se uzavírají online registrace. Přihlášky na místě pak už nebudou možné.

Plavecká část o délce 400 metrů se uskuteční v krátkém bazénu Aquaparku Příbram, který je s ohledem na svou tribunu velmi přívětivý také pro diváky. Rozhodne se tu také o vítězi letošní třetí Speedo Plavecké prémie, která oceňuje nejlepší plavce závodu. Její vítězové se mohou těšit na věcné ceny od plavecké značky Speedo, která je partnerem Českého poháru v aquatlonu.

K pětikilometrovému běhu se pak závodníci přesunou do blízkého parku u rybníka Hořejší Obora, který budou obíhat po asfaltové stezce.

Start plavecké části je naplánován na 9:15 hodin, první běžci se od nejmladších kategorií budou vydávat na trať Gundersenovou metodou od 13:30 hodin.