Mistry světa v triatlonu jsou Luis a Taylor-Brownová. Frintová si připsala 29. místo, Zimovjanová byla 34.

Triatlonový svět má nové šampiony. V Hamburku se v sobotu 5. září mistry světa stali Georgia Taylor-Brownová a Francouz Vincent Luis. V závodě žen Česko reprezentovaly Vendula Frintová na 29. místě a Tereza Zimovjanová na 34. místě. Světový šampionát byl zároveň skvělou pozvánkou na závod Světového poháru v Karlových Varech, kde se oba světoví šampioni už za týden představí!

Poprvé od roku 2008 rozhodl o nových mistrech světa v triatlonu jediný závod. Vinou koronaviru i protiepidemických opatření po celém světě totiž zůstal ze sedmi plánovaných závodů série mistrovství světa (World Triathlon Series) pouze jediný – Hamburg Wasser World Triathlon.

I ten byl ovšem svázán přísnými opatřeními. Trať se z centra města přesunula na jeho periferii do Městského parku, kde závodníci absolvovali 750 m plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu. Pro diváky ovšem byl park uzavřen – celý závodní prostor obkroužily neprůhledné vysoké mobilní zábrany, za které směli kromě závodníků pouze pořadatelé, rozhodčí a členové realizačních týmů.

Z českých reprezentantek lépe plavala Tereza Zimovjanová, která vybíhala z vody na 25. pozici se ztrátou 19 vteřin na vedoucí Britku Jessicu Learmonthovou. Vendula Frintová vyplavala na 34. příčce se ztrátou 32 sekund. V cyklistické části se pak obě dostaly do balíku na 18.-50. místě, který přijel do druhého depa se ztrátou 1 minuty a 45 vteřin na čelo závodu. To tvořila skupina 12 závodnic. Do běhu pak šla Vendula Frintová z 18. příčky a Tereza Zimovjanová z 27.

V běhu se na prvním místě rychle osamostatnila Britka Georgia Taylor-Brownová, která si sólo během zajistila titul mistryně světa v čase 54:16. Druhá finišovala Bermuďanka Flora Duffyová se ztrátou 10 sekund. Třetí místo pak s odstupem dalších 14 vteřin získala Němka Laura Lindemannová.

Pro české triatlonové fanoušky je skvělou zprávou, že všech prvních deset žen ze závodu mistrovství světa se představí na CITY TRIATHLONU Karlovy Vary, který se v neděli 13. září uskuteční jako závod Světového poháru.

Z českých reprezentantek zvládla poslední disciplínu lépe Vendula Frintová, která finišovala na 29. místě se ztrátou 2 minut a 15 sekund na vítězku. Tereza Zimovjanová proběhla cílovou branou na 34. místě, ztratila 2 minuty a 32 sekund. „

Luis prodloužil svou vládu

V závodě mužů prodloužil svou vládu Francouz Vincent Luis, který si hlídal postavení na čele už v plavecké části – z vody šel jen tři vteřiny za vedoucím Alistairem Brownleem z Velké Británie. V cyklistické části se pak od zbytku pole oddělila osmičlenná skupina, která do druhého depa přijela s patnáctivteřinovým náskokem. Z ní pak nejlépe běžel Vincent Luis, který finišoval v čase 49:13. Druhý Portugalec Vasco Vilaca ztratil pouhé dvě vteřiny. Třetí byl další Francouz Léo Bergere s odstupem dalších tří vteřin.

Výsledky

Mistrovství světa, Hamburk, 5. září

Muži: 1. Vincent Luis (FRA) 49:13, 2. Vasco Vilaca (POR) 49:15, 3. Léo Bergere (FRA) 49:18

Ženy: 1. Georgia Taylor-Brownová (GBR), 2. Flora Duffyová (BER), 3. Laura Lindemannová (GER) … 29. Vendula Frintová 56:30, 34. Tereza Zimovjanová 56:47