Na aquatlonu v Českých Budějovicích se rozhodne o pohárových vítězích i mistrech ČR

Je tu velké finále. Český pohár v aquatlonu má před sebou poslední závod, který se uskuteční zároveň jako mistrovství republiky. V neděli 28. dubna tak budou v Českých Budějovicích ve hře nejen důležité body, ale i české tituly.

Jedna tajenka už byla rozluštěna na předchozích čtyřech aquatlonových závodech – Terezu Svobodovou nemůže v celkovém pořadí nikdo předstihnout a má tak zajištěno první místo v absolutním pořadí. I tak má ale závodnice zlínského klubu Titan Trilife o motivaci postaráno, ve hře je totiž tentokrát také mistrovský titul.

K jejím největším konkurentkám budou na EGE Aquatlonu České Budějovice patřit Kateřina Mičková, Michaela Mitisková nebo Nikola Chovanečková.

Mezi muži je situace komplikovanější. Z nejlepší pozice vstupuje do posledního závodu Šimon Koblížek, který má na kontě jedno vítězství a jedno druhé místo. Aquatlonový specialista se netají tím, že mistrovský titul i celkový pohárový triumf pro něho představují hlavní cíle této sezony.

Úspěšně mu ovšem konkuruje Radim Grebík, bývalý reprezentant má na kontě dvě druhá místa. A pokud v Českých Budějovicích zvítězí, posune se na první místo bez ohledu na Koblížkův výsledek – díky statutu mistrovství republiky je na tomto závodě ve hře více bodů než na jiných pohárových kláních. Vyplatí se ovšem sledovat také Davida Korouse nebo Roberta Němce.

V Českých Budějovicích čeká na účastníky v hlavním závodě nejprve 400 metrů plavání, letos poprvé se přitom bude závodit v padesátimetrovém bazénu, ve kterém se rozhodne také o vítězích Speedo Plavecké prémie pro nejlepší plavce dne. Do 5km běžecké části v Parku Stromovka se pak závodníci vydají Gundersenovou metodou dle rozestupů z plavání.

Plavecká část odstartuje v 10 hodin, běžecká část bude zahájena ve 14 hodin. Chcete se ještě závodu zúčastnit? Registrace jsou možné pouze online na webu cts.triatlon.cz a uzavírají se ve čtvrtek o půlnoci.