O tituly v dlouhém triatlonu se bude závodit v Otrokovicích

Nejpopulárnější závod v dlouhém triatlonu na našem území se koná v sobotu 22. června. Při Moraviamanu se v Otrokovicích pojede o body do Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu i o mistrovské tituly.

Moraviaman si od roku 2002, kdy se konal první ročník, vybudoval skvělé renomé. I letos figuruje na startovní listině přes 350 závodníků. Jsou mezi nimi zkušení matadoři i mladí triatlonisté. Vítězství z loňského roku přijede obhajovat Tomáš Řenč. Na nejvyšší příčky budou útočit také David Jílek, Jan Šneberger či legendární Petr Vabroušek, který má otrokovický závod v oblibě.

V závodě žen bude první místo obhajovat Helena Kotopulu, obrovskou konkurentku ovšem bude mít v Simoně Křivánkové, která většinou závodí v zahraničí. Svůj nedávný start na pardubickém Czechmanovi ale dokázala proměnit v drtivé vítězství! O medaili se bude prát také loni bronzová Silvie Pavlíčková.

Na účastníky čeká 3,8 kilometru plavání, které se odehraje v přírodním koupališti Štěrkoviště a bude rozdělené do třech okruhů. Po každém z nich čeká závodníky výběh z vody. 180kilometrová cyklistická část se uskuteční ve čtyřech okruzích, které jsou připraveny na silnicích mezi Otrokovicemi, Kroměříží a Tlumačovem. Závěrečný maratonský běh pak závodníky povede ve čtyřech okruzích na cyklostezce podél řeky Morava.

Už v pátek ve 14 hodin se otevírá závodní expo. Start hlavního závodu je pak naplánován na sobotu 7 hodin ráno.

Na programu je také závod štafet. „Netroufnete si na celých 226 kilometrů? Máme pro vás řešení – štafetový triatlon. Složte svou štafetu dle vaší výkonnosti od 2 do 11 závodníků a vydejte se stíhat závodníky v kategorii jednotlivců,“ píší pořadatelé na svém webu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Text: ČTA | Foto: ČTA