Pilman zažil déjà vu. Po roce se opět radují Kočař a Kotopulu

Pilman zažil déjà vu. Po roce se opět radují Kočař a Kotopulu

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, 25. srpna 2018 – Přijeli, aby obhájili prvenství. A svůj plán splnili. Lukáš Kočař a Helena Kotopulu se opět radovali z vítězství na Pilman Triatlonu, který se v sobotu 25. srpna uskutečnil jako předposlední závod seriálu FORD CZECHMAN TOUR.

Ve srovnání s minulými roky čekala na závodníky mírně přepracovaná trať. Kvůli nedostatku vody v Pilské nádrži u Žďáru nad Sázavou nebyla 1,9 km dlouhá plavecká část rozčleněna do dvou okruhů, ale do tří. A opravy silnic byly příčinou změn v 93 km dlouhé cyklistice. „Naštěstí se nám podařilo najít klidnou silnici, jen se kvůli tomu snížilo převýšení celého závodu z 1800 na 1200 metrů,“ uvedl ředitel závodu Jan Havlíček. „21km běh pak vedl v příjemném lesním prostředí.“

V závodě mužů se na start postavila nejlepší čtyřka z loňského roku – Lukáš Kočař, Petr Soukup, Karel Zadák a Jan Wainer. Ve startovní listině ovšem nechyběla ani další zajímavá jména. Nic to však nezměnilo na pokračujícím kralování Lukáše Kočaře.

„Už při plavání jsem se osamostatnil a z vody jsem šel s přibližně 40vteřinovým náskokem. Nebylo to nic výrazného, ale nakonec to stačilo. Po zbytek závodu už jsem totiž náskok jen navyšoval. Po cyklistice jsem měl k dobru asi 5 minut na Karla Zadáka a snad 13 minut na Petra Soukupa,“ vyprávěl v cíli Lukáš Kočař.

Cílovou pásku zvedl nad hlavu v čase 4:07:54 a připsal si tak třetí vítězství na Pilmanovi v řadě. „Mám docela dobrou formu, tak jsem si takový průběh přál. Jelikož nebylo takové horko jako v předchozích letech, bylo to asi moje nejlehčí vítězství na Pilmanovi,“ dodal.

Druhý doběhl s odstupem necelých sedmi minut Karel Zadák. Bronz si z areálu Pilák odvezl Petr Soukup.

Na start Pilmana se postavilo více jak 200 závodníků. Foto: ČTA

Helena Kotopulu: Víc jsem odpočívala, než trénovala

V závodě žen patřily k největším favoritkám Helena Kotopulu, Petra Veselá, Jana Candrová či Němka Ulrike Schwalbeová. Budoucí vítězka vylézala z vody na 5. pozici. „To je taková moje klasika, ani nevím, co na to říct,“ smála se Helena Kotopulu. „Po startu tam byla velká šťouchanice, tak jsem byla ráda, že jsem trefila na bójku. Podle hodinek jsem ale stejně naplavala o 150 metrů víc.“

Do čela závodu se dostala při druhém ze tří cyklistických okruhů. Na běhu už si pak vedení pohlídala. „Ale tempo jsem nijak nehrotila. Po pádu na Ford CHALLENGE Prague jsem víc odpočívala, než trénovala, a tak to pro mě bylo náročné. Proto jsem také čekala, že mě Péťa Veselá dá. A mám velkou radost z toho, že jsem první místo udržela,“ popsala závod Helena Kotopulu

Na Pilmanovi se radovala podruhé v řadě. Cílovou bránu protnula v čase 4:53:22. Tři minuty a 44 vteřin na ni ztratila druhá Petra Veselá, o dalších sedm minut později dorazila Jana Candrová.

Pilman Triatlon byl předposledním letošním závodem FORD CZECHMAN TOUR (Český pohár v dlouhém triatlonu a duatlonu). Sezonu uzavře příbramský Klasik Duatlon 15. září.

 

Výsledky

Pilman Triatlon, 25. srpna 2018

Muži: 1. Lukáš Kočař 4:07:54, 2. Karel Zadák 4:14:45, 3. Petr Soukup 4:21:35

Ženy: 1. Helena Kotopulu 4:53:22, 2. Petra Veselá 4:57:06, 3. Jana Candrová 5:04:45

 

Kompletní výsledky najdete zde.

Vítězkou Pilmana se stala po roce opět Helena Kotopulu. Foto: ČTA