V Příbrami bude rekordní počet triatlonistů bojovat o české tituly

Příbram zažije nabitý triatlonový víkend. V sobotu 8. června se ve středočeském městě uskuteční mistrovství republiky v olympijském triatlonu, v neděli se pak bude bojovat o tituly v atraktivním závodě štafet. Na start se postaví neuvěřitelných 420 závodníků.

Triatlonový víkend v Příbrami bude patřit všem – elitním závodníkům, hobby triatlonistům, mládeži i klubům. Program je totiž mimořádně nabitý! V sobotu se budou konat individuální závody. Už dopoledne se budou na tratě vydávat mládežnické kategorie, mezi kterými se uskuteční také Závody olympijských nadějí. „Do těchto závodů se zapojují závodníci z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. Přihlášeno je přibližně 70 zahraničních účastníků,“ říká ředitel závodu Radek Eliáš, který se může těšit také na účastnický rekord. „Vypadá to, že se na start postaví asi 420 účastníků, což je úžasné číslo!“

Program pak vyvrcholí závody Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu a mistrovstvím republiky v absolutním pořadí, ale také ve věkových kategoriích. Na účastníky těchto závodů čekají distance – 1500 metrů plavání ve Velkém rybníku, 40 km cyklistiky s trasou vedoucí k Milínu a 10 kilometrů po břehu Nového rybníka. Zajímavostí je, že na základě individuálních závodů budou vyhlášeny i české tituly v kategorii týmů.

Na startovní listině figurují i jména českých reprezentantů. O třetí pohárové vítězství v této sezoně se pokusí Jan Volár, jehož sérii se budou snažit překazit například Filip Václavík, Lukáš Kočař, nebo třeba Radim Grebík. V kategorii žen se k největším favoritkám budou řadit Iveta Fairaislová, pro kterou to bude letošní první pohárový start, Lenka Švecová či Šárka Půstová.

V neděli pak bude program pokračovat mimořádně atraktivním závodem tříčlenných štafet – nejprve půjdou na start společně mladší a starší žáci. Po nich se uskuteční závod smíšených štafet dorostenců, juniorů a dospělých kategorií. Každý z členů této štafety absolvuje distance 250 metrů plavání – 6 km cyklistika – 2 km běh.

Text: ČTA | Foto: ČTA