Vendula Frintová vládne dál. Královnou triatlonu je popáté v řadě

Popáté v řadě byla královnou českého triatlonu zvolena Vendula Frintová. Česká reprezentantka převzala toto ocenění během slavnostního večera, který se uskutečnil 2. listopadu v čestlickém hotelu Aquapalace Prague. Spolu s ní byli oceněni také nejúspěšnější závodníci českého poháru, nejlepší trenéři, talent roku a nově také držitel Ceny fair play ČTA.

Vítězkou ankety Král triatlonu se Vendula Frintová stala díky hlasům od zástupců klubů, trenérů, sportovních novinářů a také členů vedení České triatlonové asociace. Zkušené reprezentantce přisoudili první místo už pátý rok po sobě. Na druhém místě skončil Tomáš Řenč, který letos dokázat stanovit nový český rekordní čas na trati dlouhého triatlonu. Třetí příčku obsadila Radka Kahlefeldt-Vodičková, celková vítězka série Challenge.

K nejvýznamnějším úspěchům Venduly Frintové v roce 2019 patří vítězství v závodě světového poháru v Karlových Varech, 5. místo na evropském šampionátu v olympijském triatlonu, 4. místo v závodě světového poháru v čínském Wej-Chaj a 12. místo v závodě mistrovství světa v japonské Jokohamě. Díky výborným výkonům už si také zajistila účast na svých čtvrtých olympijských hrách, ke kterým příští rok odcestuje do Tokia.

„Děkuji za toto ocenění. Letos se v anketě sešlo mnoho vynikajících výsledků, a to i v jiných odvětvích triatlonu, proto si této ceny nesmírně vážím,“ uvedla nejlepší česká reprezentantka posledních let.

Trenérem roku je popáté v řadě Luboš Bílek, mezi jehož svěřence patří Tomáš Řenč nebo třeba zahraniční hvězdy jako Maurice Clavel, Ruedi Wild či Pieter Heemeryck.

Titul mládežnického trenéra roku obhájil Jan Vaněk, který připravuje mimo jiné reprezentanty Františka Lindušku a Ivetu Fairaislovou.

Do programu slavnostního večera přibyly také dvě zcela nové kategorie – Talent roku a Cena fair play ČTA. Prvně jmenovanou získal junior Radim Grebík, který posbíral během této sezony hned několik cenných trofejí. Nejprve zvítězil ve francouzském Liévinu v závodě Evropského poháru juniorů, v dalším průběhu sezony pak získal zlato ještě v EPJ na slovinském Bledu, stříbro v Táboře, bronz v Žilině a v Záhřebu byl čtvrtý.

Novou kategorií je i Cena fair play ČTA, kterou obdržel Jindřich Králík za svůj čin při závodu Moraviaman. Během cyklistické části neváhal zastavit a pomoci jinému zraněnému závodníkovi i dalšímu zraněnému muži, který ležel v blízkosti. Využil svých zkušeností, které získal jako příslušník Hasičského záchranného sboru ČR, oba zraněné stabilizoval a v závodu pokračoval teprve po příjezdu pořadatele, rozhodčích a zavolání Zdravotnické záchranné služby.

V anketě Hvězda Facebooku zvítězil František Schoval, kterého zvolili vítězem fanoušci stránky Triatlon nás baví. Obdržel od nich 536 hlasů.

Slavnostní večer se uskutečnil v čestlickém hotelu Aquapalace Prague a vtipně jím provázel moderátor České televize Tomáš Budka.

Král triatlonu 2019
Král triatlonu 2019: 1. Vendula Frintová, 2. Tomáš Řenč, 3. Radka Kahlefeldt-Vodičková
Trenér roku 2019: Luboš Bílek
Mládežnický trenér roku 2019: Jan Vaněk
Talent roku 2019: Radim Grebík
Hvězda Facebooku 2019: František Schoval
Cena fair play ČTA 2019: Jindřich Králík