Běžecký víkend Zimních virtuálních her

Protože na velké části republiky zmizel dočasně sníh, rozhodli jsme se zimní sporty na jeden víkend přepnout a využít aktuálního počasí k uskutečnění hlavního běžeckého víkendu Zimních virtuálních her.

Věříme, že projekt Zimních virtuálních her jste už zaznamenali a třeba se i přihlásili na některý ze zimních sportů. S ohledem na zavřené sjezdovky je drtivě nejúspěšnějším čistě zimním sportem ZVH běžecké lyžování. Kromě toho je však v seznamu i běh a vertikální chůze, kterou už měli účastnící možnost vyzkoušet v letním virtuálním běžeckém závodě Mizuno Vertical+. Protože je běh určitě nejoblíbenějším vytrvalostním sportem, ve kterém se virtuální závody pořádají, určtě si zaslouží jeden víkend věnovat hlavně jemu.

Virtuální závod v běhu je klasický závod na čas. Při rychlém přihlášení si zvolíš délku trasy, kterou máš v plánu uběhnout a pak už jen stačí, změřit si svou aktivitu nějakou z běžně dostupných aplikací.  Výsledek už pak jen nahraješ prostřednictvím své registrační stránky (odkaz ti přijde v e-mailu hned po registraci) a to včetně důkazní fotky. Hned jak výsledek schválíme, najdeš se v průběžných výsledcích. Pokud uběhneš více kilometrů, než na kolik ses přihlásil(a), vůbec to nevadí. Při nahrávání výsledku zadej skutečně uběhnutou vzdálenost a systém ji automaticky přepočítá.

ZDE najdeš přihlášení k závodu

1. Zimní virtuální hry ti umožní zapojit se z jakéhokoliv místa v republice, respektovat všechna epidemiologická opatření a nechat se motivovat k pohybu i v zimních měsících a spolu s tisíci dalších amatérských, výkonnostních i profesionálních sportovců. Kromě startovního čísla a diplomu můžeš získat i podařenou účastnickou medaili. Účastnit se ve svých kategoriích mohou i děti. 

V programu Zimních virtuálních her jsou sport a disciplíny inspirované nejběžnějšími světovými sportovními délkami/distancemi. Na programu Zimních virtuálních her jsou: Běh, Běžecké lyžování, Sjezdové Lyžování, Snowboarding, SkiAlp, Vertikální chůze.  Zapsáním na startovní listinu získáš:

– Startovní číslo se svým jménem a zvolenou délkou trasy, které si můžeš vytisknout a běžet s připnutým číslem.

– Účastnický diplom s tvým jménem, dosaženým časem a umístěním v závodě v kategorii i v absolutním pořadí (v elektronické podobě PDF).

– Originální účastnickou medaili, kterou ti zašleme po skončení závodu na adresu do schránky.

 

Závod může být sportovním zpestřením tvého tréninku či dovolené. Může být testem tvé formy, nebo třeba jen zábavou, kterou si užiješ s přáteli. Zimní virtuální hry propojí skutečné sportování s online světem na celé planetě a budeš se do nich moci zapojit hned v několika disciplínách a poměřit tak síly s ostatními závodníky. Registrace i účast jsou přitom zdarma.

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené, sportovní vzrušení pro všechny

Zimní virtuální hry navazují na Letní virtuální hry, kterých se na přelomu července a srpna zúčastnilo několik tisíc závodníků.

Je to velmi jednoduché: během několika vteřin se přihlásíš k závodům, které tě nejvíc osloví a vybranou disciplínu absolvuješ ve skutečném světě. Svůj výkon změříš sportovními hodinkami, nebo jakoukoli aplikací v telefonu, která měří požadované údaje. Nakonec už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahraješ na web Zimních virtuálních her svůj výsledek a důkaz o svém výkonu (např. fotku, printscreen z prostředí Garmin Connect, Movescount, Endomondo, Strava apod.). Průběžné pořadí bude možné sledovat on-line. Vše je zdarma.

Popularita virtuálních běhů velmi rychle roste. Odpadá při nich veškerý ostych, který lidi občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. Nemusíš mít strach, že tě někdo uvidí, nebo že skončíš poslední. Výhodou je i to, že můžeš závod absolvovat během delšího časového rozmezí. Dokonce je možné každý závod absolvovat vícekrát, nebo si vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů.

Jak funguji virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně se jej zúčastníš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš tuto výzvu, kterou absolvuješ svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Všechny informace, včetně pravidel závodu nejdeš v sekci Dotazy.

Velice si vážíme a děkujeme za podporu: