​Proč si zaběhnout 12km trasu na Jizerské 50 RUN?

Chcete se podívat na trasy legendární Jizerské 50 i v létě, ale 50 km je pro vás příliš? A ani na půlmaraton si netroufnete? Pak je 12km trasa Jizerské 50 RUN přímo ideální. Čeká vás krásná příroda jizerskohorských lesů, pohyb na čerstvém vzduchu a přívětivé převýšení. 

 V přírodě a přesto bez náročných trailů

Chcete si zaběhat v přírodě, ale terén, náročné kopce či technické seběhy vás odrazují? Pak právě pro vás je 12km trasa závodu Jizerská 50 RUN. Tento závod je svoji náročností hned po trase v lednicko-valtickém areálu tím nejjednodušším z celého seriálu Běhej lesy. Tentokrát vás nečekají náročné seběhy ani trailové úseky, ale zpevněné štěrkové a perkové cesty. Závod zvládnete v silniční obuvi.

V horách, ale s minimem kopců

Pokud rádi běháte v horské přírodě, ale kopcům až tolik neholdujete, nejkratší trasa závodu Jizerské 50 RUN by vás mohla potěšit. Co se převýšení týče, na 12 kilometrech nastoupáte 235 m, což je sice o trošku více než v Lednici, ale rozhodně méně než například na nedávné Vysočině. Nečekají vás žádné velké krpály. Jakmile zvládnete táhlejší úvodní stoupání k Buku, tu nejnáročnější část trasy máte za sebou.

Jak se na tuto trasu připravovala úspěšná běžkyně Eva Podroužek Fryšarová si můžete přečíst zde

Ikonická místa na trase

12km závod stejně jako zbylé dvě trasy začíná táhlým stoupáním k rozcestí U Buku.  Za zmínku stojí Melzerův pomníček, připomínající mladého četníka Roberta Melzera, jejž usmrtil vagón úzkokolejky. Podobně zajímavý je Stammelův kříž, který připomíná konec nejslavnějšího jizerskohorského pytláka Augustina Zenknera (přezdívaného Stammel).  Velmi lákavým úsekem bude hráz přehrady Černá Nisa, kam se trasa vrací po přerušení rekonstrukce hráze.

 

Komfort na trase i v zázemí

Pro vás závodníky chceme ten největší komfort. O vaše občerstvení bude na 12km trati postaráno celkem 4krát. Na Vládní (2,5. km) a u Černé Nisy (4,5. km), pak opět na Vládní na 9. km a v cíli. Trasa pro vás bude značena barevnými fáborky nebo vás bezpečně navedou organizátoři na trati. Organizátoři dbají i na vaši bezpečnost, horská služba je ve střehu na trase i v zázemí, kdybyste náhodou potřebovali pomoci. V zázemí pak najdete vše, co potřebujete. Stánky s občerstvením, stánek s energetickou výživou od Enervitu, stánek s běžeckým oblečením a obuví od Endorphin Republic a kolekcí oblečení Běhej lesy, chill out zónu od Birellu či stánek Dr.Maxe plný krásy a zdraví. Využít můžete také šatny a úschovnu zavazadel, omýt se v umývacích žlabech či se osprchovat. Děti se vyřádí při závodech na 500 a 1000 metrů či ve sportovní dětské zóně.

Registrace na 12 a 23 km i na dětské závody jsou stále otevřené. Přihlásit se můžete zde.

 

Závod proběhne 25.8.2018 (Bedřichov) Událost na facebooku zde. Nádherné prostředí významné hlavně krásnou přírodou je velmi atraktivní lokalitou nejen pro turisty. Hřebínek, Smědava, Jizerka či Olivetská hora. To jsou místa, která sjíždí elitní běžkaři i hobbíci při slavném závodu v běhu na lyžích Jizerská 50. Na konci srpna budete mít příležitost je poznat v letním období před tím, než je zasype sníh.

TERMÍN: Sobota 25. 8. 2018
MÍSTO: Lyžařský stadion Bedřichov v Jizerských horách
ČASOVÝ LIMIT: 8 hodin (50 km), 3,5 hodiny (23 km), 3 hodiny (12 km)
DOPORUČENÁ OBUV: silniční/trailová, povrch: perk, lesní cesty – 20%, asfalt – 60%, panely – uprostřed s perkem – 20%

trasa 12km

trasa 23km

trasa 50km

Ať to běhá přátelé!