Česká triatlonová štafeta veze z mistrovství světa v Hamburku 12. místo

Mistrovství světa v Hamburku vyvrcholilo v neděli 19. září závodem smíšených štafet, ve kterých česká sestava vybojovala 12. příčku. Třetí vítězství si v přístavním městě připsalo Německo, jehož zástupci vyhráli také oba sobotní individuální závody prestižní World Triathlon Championship Series.

Česká štafeta šla do závodu ve složení Vendula Frintová, Jan Volár, Alžběta Hrušková a Radim Grebík. Na každého z nich čekalo 300 m plavání v městském jezeře, 6,5 km cyklisticky v úzkých a klikatých uličkách historického centra a 1,7 km rovinatého běhu.

První úsek patřil Vendule Frintové, která šla z vody jako třináctá a následně se jí nepodařilo zachytit první cyklistický balík. Jezdila tak ve skupince na 12.-15. pozici, která si přivezla do druhého depa 16vteřinovou ztrátu. Po běhu předávala česká štafeta na 10. pozici se ztrátou 36 sekund na vedoucí tandem Německa a Dánska.

Jan Volár nasedal na kolo jako dvanáctý, ale v kontaktu se soupeři před sebou. Díky tomu se v cyklistické části dostal do skupiny na 8. až 13. příčce, která šla do běhu se ztrátou 45 sekund.

Alžběta Hrušková vstupovala do svého úseku jako jedenáctá, na dohled ovšem měla trojici soupeřek, které se jí podařilo ve vodě skvělým výkonem dotáhnout. Na kole tak jezdila se třemi dalšími týmy ve skupině na 7.-10. příčce, která protnula čáru druhého depa se ztrátou 78 sekund. Po běhu česká reprezentantka předávala společně s Polkou na 10. příčce a se ztrátou 2:06.

Finišmanem české štafety byl Radim Grebík, který šel z vody jako jedenáctý se zástupcem Španělska. Společně se pak na kole dostali před Polsko a do běhu šli na 10. a 11. pozici. Zezadu se ale nebezpečně dotahovalo Švýcarsko, které se nakonec před českou štafetu posunulo. Grebík proběhl cílem na konečné 12. pozici se ztrátou 3:04 na Německo.

Už za týden čeká české triatlonisty další vrchol mezinárodní sezony – mistrovství Evropy v olympijském triatlonu, které přivítá Valencie.

Výsledky

Mistrovství světa, Hamburk (Německo), 18. září

Štafety: 1. Německo 1:21:39, 2. Itálie +7, 3. Dánsko +54 … 12. Česko + 3:04 (Frintová, Volár, Hrušková, Grebík)

Kompletní výsledky najdete zde.