Terénní triatlonisté míří do Mostu, kde se koná Krušnoman

Terénní triatlonisté míří do Mostu, kde se koná Krušnoman

Krátká, ale zábavná je trať Krušnoman Cross.Triathlonu Most, který se v neděli 23. července uskuteční jako třetí závod Českého poháru v terénním triatlonu. Závodníky čekají pestré tratě v okolí rekreačního areálu Matylda.

Už 21. ročník populárního Krušnomana se pojede na distancích, které jsou výzvou pro začátečníky i zkušené triatlonisty. Na úvod čeká účastníky 400 metrů plavání v jezeře Matylda. Při 15km cyklistice se bude stoupat k vrcholu Ressl. „Cyklistická část je uznávaná i zarytými bikery. Vždyť na jednom jejím úseku se jezdí i Český Pohár horských kol. Triatlonisty čekají tři hravé single traily, úseky s dlouhým lesním stoupáním, ale i pasáže, kde si odpočinou a budou se moci kochat nádherným okolím vrchu Ressl,“ říká ředitel závodu Tomáš Langhammer.

Závěrečný 6km běh bude zajímavou tečkou. „Čekají na vás seběhy, výběhy, výhledy a odměnou bude návštěva hradu Hněvín, který je dominantou Mostu,“ láká Langhammer. „A kdo si netroufne na celý triatlon v solo verzi, má možnost startovat v závodu štafet,“ dodává.

Při loňském ročníku mohli diváci sledovat až do posledních metrů velké sportovní drama. A také letošní startovní listina slibuje zajímavou podívanou. O vítězství budou bojovat obhájce prvenství Tomáš Strnad, Petr Cmunt, Jan Šneberger, který skvěle kombinuje dlouhé a terénní triatlony, nebo třeba Jakub Langhammer, loňský vítěz prestižního Czechmana. V závodě žen budou mít vysoké ambice Jana Dubcová, která se radovala na posledním pohárovém závodě, nebo talentovaná Barbora Stupková.

Součástí programu jsou také dětské závody, které se uskuteční pod patronací Tomáše Slavaty a jeho hromové party. „A na úplný závěr máme lákadlo v podobě tomboly, kde si kromě jiných nádherných cen můžete z Mostu odvézt i nové závodní kolo SCOTT,“ dodává Langhammer.

Více informací o závodu najdete na webu www.krusnoman.com.