5 důvodů, proč si přečíst únorový RUN

5 důvodů, proč si přečíst únorový RUN

Únorové vydání RUNu už je na stáncích. Více jak 80 stran jsou opět nabitý aktuálními články a informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!

Jak se spřátelit s tepovou frekvencí

Řízení intenzity tréninku podle tepové frekvence je v dnešní době jeden z velmi preferovaných způsobu běhání. Jenže jak se v tom má člověk zorientovat, když každý dnes radí něco jiného? Poradíme ti, jak se v tom jednoduše vyznat.

NESTÍHÁM! Jak trénovat v časové tísni?

Někdo nestíhá tak nějak pořád. I tomu, kdo si obvykle na trénink prostor najde, ale může zkřížit plány třeba náročné období v práci či v rodině. I v těchto situacích je možné svou výkonnost posouvat, nebo alespoň neztrácet. Jak si tedy postavit trénink, když ti na něj zbývá minimum času?

Snažím se a furt to nejde. Jak zatočit se sabotéry hubnutí?

Vždyť je to tak jednoduché: prostě nežer a hýbej se! Tuhle radu slyšel snad každý, kdo se někdy snažil zhubnout. Jenže ono to tak jednoduché není. Někdy nám tuhle snahu sabotuje vlastní tělo, třeba svým hormonálním nastavením. Možná ještě častěji se ale proti proti staví naše vlastní hlava.

5 nejčastějších chyb (nejen) začátečníků

Lidí, kteří začínají běhat, je i kvůli restrikcím čím dál víc. Neškodí tedy zopakovat hlavní chyby, kterých se obvykle dopouštějí zdaleka nejen novopečení běžci.

Intervaly, intervaly, intervaly…aneb základ běžecké přípravy

Běhat pořád stejně k výkonnostnímu růstu nevede. Základem každého smysluplného tréninku je pestrost, aby tělo dostávalo stále nové podněty a muselo se jim přizpůsobovat. Skvělý prostředek, kterým toho snadno dosáhneme, je intervalový trénink.