Léto klepe na dveře a my pro vás máme 100 stran nabušených běžeckou tématikou. Červnové vydání časopisu RUN je již na stáncích! Tady je 5+1 nejzajímavějších článků, kvůli kterým byste si RUN určitě neměli nechat ujít.
KDY ZAHÁJIT ROZCVIČENÍ? DEN PŘED ZÁVODEM!
Je lepší den před závodem odpočívat, nebo jít běhat? Pro větší část běžců je lepší volba absolvovat rozcvičení. Musí jít ale opravdu o rozcvičku, nikoliv o plnohodnotnýtrénink!
RÁNO, NEBO VEČER? Kdy užívat vitaminy a minerály?
O tom, jestli je třeba užívat vitaminy a minerály, nebo stačí vyvážená strava, se vede rada diskusí. Málo se ovšem mluví o tom, kdy a jak by se vlastně užívat měly. A přitom to může jejich působení na tělo ovlivnit pomerně zásadně.
8+2 TIPY PRO EXTRÉMNÍ HORKA ANEB PRAVIDLA LETNÍHO BĚHÁNÍ NEJEN PRO ZAČÁTEČNÍKY
A je to tu zase: máme před sebou tři měsíce, v nichž nás čekají vysoké, leckdy až tropické teploty. Jenže běžecké aktivity nemají prázdniny, běhá se stále a leckoho nezastaví ani teploty nad 30 °c. Přinášíme tedy opět pár dobrých rad, jak se s tím nejlépe vypořádat a neutrpět újmu na zdraví.
LETNÍ PŘÍPRAVA NA PODZIMNÍ VRCHOLY
Běžecký rok se obvykle rozděluje na jarní a na podzimní sezónu. Závody se sice konají celorocně, ale snažit se výkonnostně posouvat a zároveň pořád naplno závodit, je nemožné. A protože jarní část sezóny pomalu končí, je na čase soutěžení omezit a začít se připravovat na podzimní vrcholy.
METODA MFK AŽ KE KOŘENŮM BOLESTI
Odhalit skutečné příčiny bolestí a poté je postupně, jako slupky z cibule odstraňovat od těch nejnovějších, až po ty, které pocházejí třeba až z našeho raného dětství. To by měla dokázat ryze česká metoda MFK, kterou recenzujeme.
NELOUDEJ. PRAVIDLA TRÉNINKU V PÁRU
Co může být lepší, než věnovat se milované činnosti myslíme samozřejmě běhu s milovanou osobou? Jenže pozor, když se takový trénink nesprávně uchopí, muže být naopak rozbuškou, která muže dokonce vést i ke konci vztahu. Jak tedy společné běhaní pojmout?