Máte málo času? Běhejte do práce

Máte málo času? Běhejte do práce

Jezdit do práce na kole je dnes celkem běžné a zvláště po městě je to často rychlejší než auto nebo MHD. Stejně tak ale můžete do práce i běhat – i to může být rychlejší než trčet v zácpě, navíc nemusíte řešit, kam uklidit kolo.

Běh do práce je skvělé řešení, jak spolykat potřebné kilometry, i když máte na trénink jen minimum času. Nemusíte ho samozřejmě absolvovat denně (zvlášť když jste doposud byli zvyklí trénovat třeba jen třikrát do týdne), a pokud to máte daleko, můžete uběhnout jen jednu cestu a druhou zvládnout dopravou.

1. Jak na rychlost
Ranní běh do práce by měl být spíše v pomalejším tempu a pokud možno nejkratší cestou. Nezapomeňte se po něm protáhnout, abyste urychlili regeneraci. Odpoledne můžete trasu prodloužit, nebo zařadit něco rychlejšího.

2. Volte klidnou trasu
Důležité je dobře vybrat trasu, abyste se pokud možno vyhnuli nejrušnějším ulicím a silnicím. Vezměte si k ruce mapu a určitě nějak vymyslíte, kudy oběhnout aspoň ta nejhorší místa.

3. Přesuňte šatník
Pokud je to možné, nechávejte si alespoň část věcí na převlečení v práci. Praktické je mít tam zejména boty na přezutí a objemnější či mačkavé části oblečení, které na sebe můžete vzít opakovaně – sako, kalhoty, sukni apod. Část věcí ale stejně budete muset nosit s sebou, takže se bez kvalitního běžeckého batohu neobejdete. Kromě věcí do práce si do něj pro jistotu zabalte i náhradní běžecké triko či spodní prádlo – kdyby vám před cestou domů to ranní nestihlo uschnout, tak abyste nelezli do mokrého.

4. Hygiena především
Nemáte v práci sprchu? Některé části těla můžete opláchnout i u umyvadla, na zbytek vám velmi dobře poslouží dětské přebalovací ubrousky. Kromě nich si v šuplíku určitě nechávejte i deodorant, hřeben, ženy pak třeba i lak na vlasy a líčidla. „Běžecký šuplík“ by měl obsahovat i ionťák nebo regenerační nápoj, nějaké tyčinky apod.

Text: Tomáš Kučera / Foto: Shutterstock