Garmin Forerunner 265. Volba i pro náročné uživatele!

Oblíbil sis funkce modelu Forerunner 255, ale chyběl ti na něm pořádný displej? Pak můžeš zajásat: Březnová novinka od Garminu, Forerunner 265, disponuje dotykovým amoled displejem, jehož barvy tě oslní. Jak si vedl v našem testu?

Garmin Forerunner 265 patří mezi hodinky střední třídy. Oproti nejvyšší třídě, kterou u Garminu reprezentuje třeba Fenix, ho odlišuje zejména prémiové konstrukce, absence mapových podkladů a nižší výdrž. Pokud jde ale o sportovní funkce a funkce chytrých hodinek, rozdíly jsou minimální, takže z tohoto pohledu uspokojí i velmi náročné uživatele. 

Ocenil jsem například velmi přesné vícepásmové určování polohy, které kromě GPS využívá i další systémy, měření variability srdeční frekvence, které pomůže odhadnout připravenost k tréninku, nebo měření wattů. Model je dostupný ve dvou velikostech – hlavně běžkyně s útlým zápěstím určitě ocení menší a velice lehký Forerunner 255 S. 

Spárování hodinek s mobilem a nastavení je stejně snadné jako u jiných Garminů, tentokrát jsem ale v balení nenašel kabel s koncovkou USB-A, ale s koncovkou USB-C. To je podle mě krok správným směrem. 

Barvy, které září

Od předchůdce, Forerunneru 255, model odlišuje zejména dotykový amoled displej, což je výrazná změna k lepšímu. Má téměř dvojnásobné rozlišení, takže umožňuje jemnější zobrazení třeba při prohlížení analýz tréninku. Také barvy jsou opravdu krásné a zářivé. Určitou nevýhodou je naopak vyšší spotřeba daná zejména a nutností podsvícení. 

Oproti řadě 255 tak klesla výdrž baterie – při aktivitě s využitím GPS z 30 hodin na 20. Na 24hodinovku tedy budeš muset sáhnout po jiném modelu, drtivou většinu běžců to ale neomezí. 255 S má překvapivě výdrž o něco vyšší, což je pravděpodobně dáno menším, a tedy i energeticky méně náročným displejem.

Ve výchozím nastavení je podsvícení při aktivitě zapnuté stále, mimo aktivitu je třeba jej aktivovat otočením zápěstí, dotykem či tlačítkem. Stálé podsvícení při aktivitě je ale možné vypnout, a zvýšit tak výdrž baterie. Velmi praktický mi přišel noční režim, při němž díky slabě svítícímu času na rozdíl od jiných amoled displejů neoslňuje.

Celkově považuji Forerunner 265 za skvělou volbu. Coby běžce nepoužívajícího sluchátka mě mrzí pouze fakt, že k dispozici není varianta bez přehrávání hudby. Té by totiž stačila výrazně menší paměť, a tudíž by mohla být levnější. 

Co uvádí výrobce: Garmin Forerunner 265

Všestranné sportovní hodinky s jasným dotykovým amoled displejem a výdrží baterie až 13 dní v režimu chytrých hodinek. 

  • Disponují snímačem srdečního tepu na zápěstí Garmin Elevate, barometrickým výškoměrem, gyroskopem, kompasem, akcelerometrem, teploměrem, snímačem okolního světla, pulsním oxymetrem a řadou bezpečnostních funkcí. 
  • Umožňují sledování spánku, stresu, frekvence dýchání a dalších aspektů zdravotního stavu. Mají alarm abnormálního srdečního tepu.
  • Běžecké funkce: vzdálenost, čas, tempo, dynamika běhu, vertikální oscilace, délka kroku, doba kontaktu se zemí, kadence, výkon, laktátový práh, trénink, automatický přepínač lezení a běhu, detekce chůze a další.

Cena: 11 990 Kč

Garmin.com