Garmin Venu 2 plus: Chytré hodinky pro náročné běžce

Garmin Venu 2 plus: Chytré hodinky pro náročné běžce

Nejeden běžec se rozhoduje, zda si pořídit nadupaný sporttester, nebo chytré hodinky. Garmin Venu 2 plus sice toto dilema zcela neřeší, ale už se tomu velmi přibližuje. Při jejich testování se totiž ukázalo, že jde o chytré hodinky, které uspokojí i velkou část výkonově zaměřených sportovců.

Na první pohled zaujme amoled displej. Ten je oproti sporttestrům Garminu s transflektivním MIP výrazně jemnější, barevnější, barvy jsou daleko více věrné a čitelnost je skvělá i na prudkém slunci.

Nevýhodou amoled displejů je obecně vyšší spotřeba, ale tu se Garminu podařilo snížit tím, že displej není stále jasný, ale v případě potřeby ho zapínáš gestem nebo dotykem. Při běžném používání (to je v mém případě každodenní jednofázový trénink) proto hodinky vydrží i týden na jedno nabití. Vyznavačům 24hodinovek a delších běhů to asi stačit nebude, pro drtivou většinu běžců to ale je dostačující.

Chytré řešení: tlačítka i dotykáč

Co oceňuju úplně nejvíc, je možnost hodinky při běhu plnohodnotně ovládat tlačítky. Při tréninku si potřebuju mačkat mezičasy, a to na dotykovém displeji fakt nejde. Jen škoda, že dotykáč nejde při aktivitě vypnout zcela.

Dotykový amoled displej je naopak výborný pro využívání smart funkcí, jako je třeba Garmin Pay. Právě smart funkce hodinek se výrobci povedlo odladit velmi dobře, práce s nimi je výrazně lepší než třeba u sporttestrů řady Forerunner. Venu 2 plus dokonce umožňují i telefonování přes připojený mobilní telefon a lze je i připojit k wifi (nastavení wifi sítí ale probíhá přes připojený telefon). Také prvotní spárování s telefonem Samsung proběhlo bez problémů. Garmin s tím měl dříve občas potíže, tak je i tady vidět pokrok.

Hodinky lze připojit kabelem k počítači. V systému Windows lze pak pro snadnou synchronizaci použít program Garmin Express. Jeho využití je intuitivní a snadné. V ostatních systémech se k hodinkám připojíš v MTP, který využívají například chytré telefony, a lze se tak dostat k souborům v nich. Bohužel standart USB mass storage nepodporují. Dohromady disponují 7,1 GB paměti, což je i pro potřeby přehrávání hudby velmi slušné.

Výběr aktivit v hodinkách je obrovský, nechybí ani perličky typu práce na zahradě. Jsem rád za běžky, které ve svých Garminech postrádám. Naopak mi chybí běh na dráze, který na oválu umožňuje o dost přesnější měření. Je však možné, že ho budoucí SW update doplní.

Co uvádí výrobce

Venu 2 Plus je první model Garmin umožňující telefonování pomocí Bluetooth v dosahu telefonu. V malém těle lehkých hodinek je 1,3″ displej Amoled s rozlišením 416 x 416 bodů. Samozřejmostí je Garmin Pay a integrovaný přehrávač podporující aplikaci Spotify. Kromě chytrých funkcí včetně možnosti diktování textových zpráv je k dispozici perfektní sportovní výbava pro přehled o svých aktivitách, regeneraci i kvalitě spánku. Měření tepu ze zápěstí pomocí nejmodernějšího snímače včetně pulsního oxymetru je samozřejmostí.

Cena: od 9 990 Kč

www.garmin.cz