Hloubková masáž. Kombinace fyzioterapie, čínské medicíny a regeneračních metod, které vás zbaví nejen psychických blokád

Hloubková masáž. Kombinace fyzioterapie, čínské medicíny a regeneračních metod, které vás zbaví nejen psychických blokád

Masáž dokáže pomoc od bolestí zad, chronických bolestí a pomáhá i s psychickým uvolněním. Chce to ale zvolit správný typ masáže, správnou techniku a jít k odborníkovi. Jaká masáž pro vás má smysl?

Masáž je nejstarší formou fyzické i duševní terapie

Velmi obecně lze o masážích říct, že nám způsobují příjemné pocity a mnohé z nich pomáhají i od chronických bolestí. „Odborně provedená masáž dokáže podpořit regenerační procesy v těle, pomáhá v boji s únavou a umí zmírnit svalové napětí při stresu nebo fyzickém přetížení. Kromě toho ale dokáže svalstvo stimulovat a pomoct k lepšímu sportovnímu výkonu,“ popisuje účinky masáží fyzioterapeutka a instruktorka pražských Domů Jógy Tereza Novotná.

Jaký druh masáže vybrat? Zkuste kombinaci

Výběr masáže je značně individuální. Pokud máte sedavé zaměstnaní, s největší pravděpodobností by vám prospěla klasická masáž, která pomáhá ulevit bolavé krční páteři, přetíženým trapézům a při bolestech v bedrech, které jsou nejčastěji způsobené špatným držením těla, celodenním sezením u počítače a nedostatkem pohybu. Pokud se naopak pravidelně hýbete, můžete zvolit sportovní masáž. „Při sportovní masáži se masíruje zejména ta část těla, která je namožená nebo bolí. Charakteristické jsou pro ni silnější hmaty,“ vysvětluje fyzioterapeutka a dodává, že pro aktivní lidi je vhodná i thajská masáž, kde se masíruje celé tělo a pracuje se při ní s akupresurními a reflexními body. Podle instruktorky jógy Věry Vojtěchové je však možné dopřát si masáž obsahující prvky toho nejlepšího ze všech různých druhů masáží.

Unikátní masáž, při které dochází k úlevě svalů i stresu

Hloubková masáž s prvky fyzioterapie, čínské medicíny a nejúčinnějších regeneračních metod kopíruje dráhy meridián v těle, čímž dochází k blahodárnému působení i na vnitřní orgány a působením tlaku, někdy až do maximální hloubky, dochází k úlevě svalů i stresu. „Masáž obsahuje prvky Breussovy masáže, thajské masáže, indické antistresové masáže, havajské Lomi Lomi, prvky Dornovy metody nebo třeba prvky z Mojžíšovy metody. Průběh této masáže a použití daných prvků je individuální a závislé na potřebách klienta,“ popisuje unikátní hloubkovou masáž terapeutka Kateřina Drmlová.                                                 

Jak může masáž vypadat a čím vším prospěje?

Jedna z nejefektivnějších masáží, či lépe řečeno stimulaci celého těla, která dokáže efektivně zbavit bolesti, je metoda zvaná MFK. „Jde o praxi, při které  školený terapeut nejprve udělá krátký svalový test celého těla, aby zjistil, kde všude je oslabené. Jedna z nejdůležitějších pouček totiž zní, že místo bolesti zpravidla nebývá tam, kde je její příčina. Poté je potřeba uvolnit cíleně všechny unavené a přetížené svalové skupiny, aby se uvolnila bolest a tělo mohlo zregenerovat. Někdy je nutný i razantnější zásah rázovou vlnou,“ vysvětluje průběh masáže Kateřina Drmlová

Harmonizujte pomocí masáže celý organismus

Hloubková masáž s prvky fyzioterapie, čínské medicíny a regeneračních metod uvolňuje tělesné, psychické a duševní blokády, podporuje zdravý a klidný spánek a dokáže harmonizovat celé tělo. Pokud však máte blok kvůli samotné masáži, protože se obáváte toho, že kvůli prvkům z fyzioterapie by pro vás byla bolestivá, můžete vyzkoušet techniku masáže dáta snéhan pocházející z ajurvédy. „Tato masáž se provádí na širším masážním stole zásadně teplým olejem, nejlépe sezamovým, který má schopnost prosáknout hluboko do tkání a odbourává i psychické bloky. Díky blahodárnému působení teplého oleje dochází k uvolnění vazů, svalových úponů, k regeneraci kůže, tkání a harmonizaci celého organismu. Masáž dáta snéhan je velmi účinná. Často pomůže i tam, kde selže běžná fyzioterapie. Jedná se tak vlastně o léčebnou technikou,“ tvrdí Blanka Novotná, specialistka na ajurvédu z Domů Jógy.