Zářijové vydání RUNu už je na stáncích. 100 stran je opět nabitých těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, kvůli kterým si nesmíte toto číslo nechat ujít!
20 TIPŮ pro závodní maniaky
Po závodním půstu jsme byli nadrženi na závodění, takže jsme do toho šli naplno a šasto s pocitem ‚stihnout toho co nejvíc, než to zase zakážou‘. Bobtnající podzimní termínovka nás navíc vedchnout nenechá, proto se bude hodit pár rad, jak časté závodění zvládnout.
Běhej přirozeně, radostně a s lehkostí: Kroková a dechová frekvence
Zběhání, toho prostého pohybu, se dneska nechá vymyslet docela slušná věda. Hodinky dnes umějí změřit leccos, ale mezi všem těmi čísly se lehce vytratí to zdánlivě nejjednodušší – kroková a dechová frekvence. Kolik kroků a nádechů bychom tedy měli třeba během minuty udělat? A máme je vůbec počítat?
Vyroste z něj nový Zátopek? Pár tipů pro trénink mladých běžců
Předávat dětem lásku k běhu a pohybu vůbec je správné a přirozené. Stejně přirozené je prožívat radost, když se potomkovi ve sportu daří, což logicky svádí vést ho k tomu, aby „pořádně makal“. Ve skutečnosti jsou ale pro jeho budoucí běžecké úspěchy psychickém a mentálním vývoji mladého důležitější jiné věci.
Běh na vrcholové, ale i rekreační úrovni a těhotenství
Jak běhat a cvičit v těhotenství? Co toto období znamená pro sportovní kariéru? Tyto otázky řeší aspoň jednou za život téměř každá běžkyně. My se dnes na specifika tohoto období podíváme perspektivou jedné z našich nejlepších vytrvalkyň Kristiiny Mäki, která nyní očekává svého prvního potomka
Když chceš zjistit, jaká je tvá aktuální kondice. Když tě zajímá, kde máš rezervy. Když se chceš zlepšit. Kvůli tomu všemu je dobré podstoupit zátěžový test na vědeckém pracovišti. Do ruky pak dostaneš data, co určují tvé časy ve výsledkových listinách.