Říjnové vydání RUNu už je na stáncích. Časopis je opět nabitý těmi nejzajímavějšími informacemi z běžeckého světa! Vybrali jsme pro vás 5 článků, proč si říjnové číslo nenechat ujít!
Časté běžecké neduhy
Skloněná, předsunutá hlava, zakulacená hrudní páteř, vysazená pánev a nestabilní kolena – tak vypadá řada rekreačních, ale i výkonnostních běžců. Nejde přitom jen o estetické hledisko, ale důsledkem mohou být vážné problémy. Předejít tomu mohou kompenzační cviky, zaměřené na ty správné svalové partie.
Aerobní trénink v triatlonu: Jak se liší v jednotlivých disciplínách?
Po sezóně a následném odpočinku by se měl každý vytrvalec zaměřit na rozvoj aerobní vytrvalosti. Jenže zatímco na kole a v běhu má smysl trpělivě polykat pomalé kilometry, v plavání je to spíše kontraproduktivní.
Běžecká posilovna
Doby, kdy běžcům stačilo pouze běhat, jsou minulostí. Když chceš efektivně trénovat a vyhnout se zranění, je zapotřebí komplexní přístup a posilovna je jeho neoddělitelnou součástí. V této rubrice tě postupně provedeme s triatlonistou a fyzioterapeutem Petrem Soukupem nejvhodnějšími cviky pro běžce. V říjnovém čísle je na řadě hýžďový most.
Jan Volár
Když se ti něco nelíbí, nekritizuj, ale zkus to udělat líp. Touto radou se do puntíku řídil i aktuální mistr ČR v olympijském triatlonu Jan Volár, když se rozhodl být sám sobě trenérem. V čem podle něj triatlonisté nejvíce chybují? A proč v tréninku nevěří moderním technologiím? Exkluzivní rozhovor najdeš v říjnovém čísle!
Jez jako dítě
Řešíš, jak sladit svůj běžecký jídelníček s ostatními členy rodiny, aby se nemuselo vařit nadvakrát? Ve většině případů to není nutné, zásady výživy dospělého sportovce a dětí jsou si velice podobné. Na co je tedy třeba dát pozor?